کد خبر: 609 A

درگفت و گو با ایلنا اعلام شد؛

با برگزاری آزمون در۱۸ اسفند، می‌توانیم نتیجه آزمون را اوایل اردیبهشت اعلام کنیم و اواخر اردیبهشت نیز داوطلبان مجاز برای انجام مصاحبه به دانشگاه‌ها بروند.

رئیس سازمان سنجش کشور گفت: آزمون دکتری سال ۹۲ در ۱۸اسفند برگزار و نتیجه آن اوایل اردیبهشت سال آینده اعلام می‌شود.

ابراهیم خدایی در گفت‌و‌گو با ایلنا در مورد چرایی تغییر زمان برگزاری آزمون دکتری سال ۹۲ گفت: موضوع تغییر زمان آزمون دکتری بیشتر مربوط به اقدامات اجرایی در سازمان سنجش بود.

وی با اشاره به اینکه آزمون دکتری دو سال در ۲۵ فروردین برگزار شد، افزود: داوطلبان مجازتقریبا از اول تیرماه برای مصاحبه به دانشگاه‌ها می‌رفتند و این زمان مصاحبه با امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها و زمان تعطیلی دانشگاه‌ها تلاقی می‌شد.

خدایی خاطرنشان کرد: از همین رو درصدد بر آمدیم که آزمون دکتری را در سال جاری برگزار کنیم و به همین دلیل زمان برگزاری این آزمون را در سال آینده ۱۸ اسفند اعلام کردیم.

رئیس سازمان سنجش تصریح کرد: در این صورت اوایل اردیبهشت ماه می‌توانیم نتیجه آزمون را اعلام کنیم و اواخر اردیبهشت نیز داوطلبان مجاز می‌توانند برای انجام مصاحبه به دانشگاه‌ها بروند.

به گفته وی با تغییر برگزاری زمان آزمون دکتری اقدامات اجرایی آزمون راحت‌تر پیش می‌رود و برای داوطلبان نیز بهتر خواهد شد.

خدایی از افزایش ظرفیت دکتری در آزمون سال ۹۲ خبر داد و تصریح کرد: در سال ۹۰، ۵ هزار ۶۰۰ نفر و در سال ۹۱، ده هزار و ۱۸۲ نفر پذیرش شدند و به طور حتم برای سال ۹۲ همین روند افزایشی حفظ خواهد شد و شاهد افزایش قابل ملاحظه‌ای در ظرفیت‌ها خواهیم بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر