کد خبر: 6470 A

با همکاری مجمع جهانی اهل بیت (علیهم‌السلام) پوسترهای خواجه نصیر به زبان‌های عربی و انگلیسی ترجمه و تولید خواهد شد تا دانشجویان کشورهای دیگر نیز با احوال، آثار، کتاب‌ها و نظریات این دانشمند شیعی آشنا شوند.

ایلنا: خواجه نصیرالدین طوسی؛ استاد بشر و فیلسوف گفتگو توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی به دانشجویان ایران و جهان معرفی می‌شود.

به گزارش ایلنا، رضا فریدزاده سرپرست این سازمان اعلام کرد: دبیرخانه دانشجویی نکوداشت مفاخر ایران زمین پس از برگزاری موفق طرح ملی «مسیحای پارسی» برای بزرگداشت فردوسی، امسال به معرفی شخصیت خواجه‌نصیرالدین طوسی در قالب‌های فرهنگی و هنری خواهد پرداخت.

وی ادامه داد: پوستر اینفوگرافیک خواجه نصیرالدین طوسی، اولین شماره از مجموعه اینفوگرافیک‌های معرفی بزرگان ایران زمین است که در دبیرخانه دانشجویی نکوداشت مفاخر ایران زمین سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تهیه شده‌است.

فریدزاده افزود: پوستر فارسی این کار تهیه شده و به زودی در دانشگاه‌های کشور توزیع خواهد شد.

او از همکاری با سازمان‌های فعال ایرانی در حوزه بین‌الملل به عنوان نقطه مثبت و کلیدی یاد کرد و گفت: با همکاری مجمع جهانی اهل بیت (علیهم‌السلام) پوسترهای خواجه نصیر به زبان‌های عربی و انگلیسی ترجمه و تولید خواهد شد تا دانشجویان کشورهای دیگر نیز با احوال، آثار، کتاب‌ها و نظریات این دانشمند شیعی آشنا شوند.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی از تدارک برنامه‌های مفصلی برای بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی در سال تحصیلی ۹۲-۹۱ خبر داد و بیان کرد که این سازمان از هر گونه همکاری نهاد‌ها برای هر چه بهتر برگزار کردن این طرح ملی استقبال می‌کند.

این گزارش می‌افزاید: ۱۵ واحد استانی جهاد دانشگاهی در این طرح مشارکت خواهندکرد و از دیگر برنامه‌های این طرح، مسابقات سراسری دانشجویی، اردوهای علمیـ فرهنگی از جمله دیدار رصدخانه مراغه و نشست‌های بررسی کتاب‌های خواجه نصیر خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر