کد خبر: 67792 A

وزیر علوم درپاسخ به ایلنا:

ضرورت وجود دانشگاه اقتصاد و مدیریت در مجموعه دانشگاهی صنعتی شریف مورد بررسی قرارمی گیرد/نقد دولت در دانشگاه‌ها تاکنون مشکلی نداشته و نخواهد داشت و نقدهای منصفانه و غیرمنصفانه ازدولت دیگر روزمره شده است.

ایلنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه صنعت شریف ظرف سه چهار روز آینده از وزارت علوم درخواست ظرفیت پذیرش دانشجو خواهند کرد و ما طبق آن خواسته به آن‌ها ظرفیت می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر کامران دانشجو در حاشیه اولین نشست روسای دانشگاه‌ها در سال ۹۲ که در محل پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو از سوی دانشکده مدیریت و دانشگاه صنعتی شریف به دلیل وجود دغدغه‌هایی هنوز درخواست نشده است.

وی با تاکید بر اینکه این دغدغه‌ها در حال برطرف شدن است، افزود: تدریس برخی متون در این دانشکده از جمله این دغدغه‌ها است که البته این سرفصل‌ها در وزارت علوم درحال بازنگری است.

دانشجو همچنین از تشکیل کمیته‌ای در وزارت علوم خبر داد و افزود: در این کمیته ضرورت وجود دانشگاه اقتصاد و مدیریت در مجموعه دانشگاهی صنعت شریف مورد بررسی خواهد گرفت.

وزیر علوم تصریح کرد: تا زمان بررسی این موضوع در کمیته روالی که تا الان وجود دارد تغییر خاصی نخواهد کرد.

وی همچنین به سفر خود به کشور چین اشاره کرد، افزود: در این سفر مذاکرات خوبی صورت گرفت و قرار شد که تبادل دانشجو و استاد انجام شود و پروژه‌های مشترک بین دو کشور صورت گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین درباره موضع دانشگاه‌ها نسبت به نقد از دولت، تصریح کرد: نقد دولت در دانشگاه‌ها تاکنون مشکلی نداشته و نخواهد داشت و نقدهای منصفانه و غیرمنصفانه ازدولت دیگر روزمره شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچکس خدمات این دولت را نمی‌خواهد به چشم بیاورد، افزود: در رقابت به نقاط ضعف می‌پردازند اما دیگر نباید دراین رقابت‌ها نقاط قوت به نقاط ضعف تبدیل شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر