کد خبر: 69421 A

وزیر آموزش وپرورش:

برای درمان کامل دانش آموزان هر اندازه نیاز باشد، هزینه خواهد شد/پرداخت دیه مراحل نهایی خود را طی می‌کند و پس از تکمیل پرونده در این زمینه اقدام خواهد شد.

ایلنا: وزیر آموزش وپرورش از حل شدن مساله بیمه عمر، پرداخت دیه و استخدام دانش آموزان حادثه دیده روستای شین آباد پس از سن ۱۸ سالگی خبر داد.

به گزارش ایلنا، حاجی بابایی در دیدار با دانش آموزان حادثه دیده دبستان روستای شین آباد پیرانشهر و اولیای آنان در محل باشگاه فرهنگیان شهرستان ارومیه با اشاره به مصوبه هیات دولت برای جذب و استخدام دانش آموزان این چنین حوادثی پس از سن ۱۸ سالگی گفت: برای درمان کامل دانش آموزان هر اندازه نیاز باشد، هزینه خواهد شد.

وی در مورد پرداخت دیه به آن‌ها خاطر نشان کرد: این مسئله مراحل نهایی خود را طی می‌کند و پس از تکمیل پرونده در این زمینه اقدام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اولیا هیچ دغدغه‌ای برای درمان، تامین دارو و انجام جراحی‌های ضروری پلاستیک و زیبایی فرزندان خود نداشته باشند، تصریح کرد: با همکاری بیمه ایران در زمینه پرداخت بیمه حوادث به آنان نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی از اولیای دانش آموزان حادثه دیده خواست تحصیل فرزندان خود را جدی بگیرند و دغدغه‌ای در زمینه تحصیل آن‌ها نداشته باشند.

حاجی بابایی با اطمینان به خانواده‌های دانش آموزان حادثه دیده شین آباد در حل مشکلات فرزندان آنان به سخنان خود خاتمه داد.

وزیر آموزش وپرورش از نیاز به ۶۰ هزار معلم ورزش برای رسیدن به شرایط آرمانی در توسعه تربیت بدنی مدارس خبر داد.

وی با اشاره به اینکه باید ۵۰۰۰ مدرسه تخصصی ورزش درکشور وجود داشته باشد، گفت: در حال حاضر ۲۰۰ استخر از مجموع ۴۰۰ استخر هدف گذاری شده در حال احداث یا تکمیل است.

وی با تاکید بر اینکه ورزش علم است و باید از دوره ابتدایی دانش آموزان استعداد یابی شوند، گفت: احداث ۴۰۰۰ سالن ورزشی در برنامه کاری وزارت آموزش وپرورش قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین بر توسعه ورزش به شدت تاکید شده است، از معلمان ورزش خواست که فضای آموزش و پرورش را پرنشاط‌تر کنند.

حاجی بابایی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز بر توسعه ورزش تاکید دارند، گفت: هم اکنون ۳۰ هزار معلم ورزش در کشور فعالیت می‌کند و برای رسیدن به شرایط آرمانی توسعه ورزش مدارس نیاز به ۳۰ هزار معلم ورزش دیگر نیز داریم.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه شنا جز لاینفک ورزش دانش آموزی است، گفت: برنامه توسعه رشته بسکتبال نیز از سال تحصیلی آینده به صورت سراسری در پایه اول متوسطه برای دانش آموزان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آموزش وپرورش در آستانه گام گذاشتن در یک مسیر نو است، گفت: تحول بنیادین آغاز شکوفایی عرصه تعلیم وتربیت است.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین و زیبا‌ترین جلوه‌های تحول بنیادین، راه اندازی دانشگاه فرهنگیان بوده است، افزود: این دانشگاه باید به سمتی حرکت کند که تمامی فرهنگیان برای روز آمد شدن و مدارج بالای تحصیلی به آن مراجعه کنند.

وی دانشگاه فرهنگیان را به بزرگراه و شاهراهی برای رسیدن به مقصد وهدف تشبیه و اظهار کرد: هدف و برنامه تحول بنیادین وسند برنامه درسی ملی این است که تعریف‌ها از آموزش وپرورش و معلم اصلاح شود.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه گفتمان و نگاه به آموزش وپرورش باید تغییر کند و کمک فرهنگیان در این زمینه می‌تواند در اصلاح نگاه جامعه به آموزش وپرورش بسیار موثر باشد، تاکید کرد:شان و جایگاه معلم همیشه بالا بوده وهست و ما فقط سعی داریم تا دیگران معلم را بهتر ببینند ودرک کنند.

حاجی بابایی با بیان اعتماد بالای مردم به معلمان گفت: معلم نقش نگاه دارنده دانش آموز در مدرسه را ندارد، بلکه وظیفه و رسالت مهم او تربیت و ساختن دانش آموزان است.

وی با تاکید بر اینکه همه سیاست‌ها، طرح‌ها وبرنامه‌ها برای حفظ و تثبیت عزت معلمان است، تصریح کرد: از دیدگاه ما معلم عنصری پژوهشی، علمی وتحقیقاتی است و به هیچ وجه نباید او را کارمند بدانیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه کار در آموزش وپرورش وعرصه تعلیم وتربیت تخصصی‌ترین کار درکشور است، گفت: متاسفانه برخی بدون آشنایی و آگاهی کافی با ابعاد مختلف تعلیم وتربیت در مورد این تخصصی‌ترین فعالیت نظر می‌دهند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر