کد خبر: 75730 A

معاون وزیر ورئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی كشور:

خانواده ها با مراجعه به پایگاه های سنجش سلامت دانش آموزان و پس از انجام معاینات،شناسنامه سلامت فرزندشان را دریافت می كنند و با ارائه این شناسنامه به مدرسه، ثبت نام قطعی می شود.

ایلنا: معاون وزیر ورئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی از اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی كلاس اولی ها به مدت دوماه خبر داد.

به گزارش ایلنا، نامدار عبدالهیان با اشاره به این كه اجرای طرح سنجش از اول خردادماه در 887 پایگاه سنجش در 821 شهر و 16 هزار و 38 روستا آغاز شده است، تصریح كرد: هزینه سنجش هر نوآموز 80000 ریال است.

وی با بیان این كه حدود یك میلیون و 250 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح سنجش قرار می گیرند، گفت: خانواده ها با مراجعه به پایگاه های سنجش سلامت دانش آموزان و پس از انجام معاینات،شناسنامه سلامت فرزندشان را دریافت می كنند و با ارائه این شناسنامه به مدرسه، ثبت نام قطعی می شود.

وی با اشاره به این كه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در دو مرحله مقدماتی و تخصصی انجام می شود ادامه داد: در مرحله مقدماتی، نو آموزان در 13 مورد ازجمله بررسی دیدرنگ، گفتارسنجی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، آمادگی تحصیلی، وزن و قد، غربالگری اختلالات دهان ودندان، رفتاری، ستون فقرات و معاینات پزشكی عمومی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر