کد خبر: 82413 A

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش:

سازمان نوسازی این آمادگی را دارد تا ۲ سال آینده تمام مدارس تخریبی را بازسازی و مقاوم‌سازی کند، البته تحقق این امر منوط به تخصیص اعتبارات مربوط به قانون تخریب و بازسازی مدارس است.

ایلنا: معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از تصویب ۸۷۵ میلیارد تومان اعتبار ویژه تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس در بودجه ۹۲ خبر داد.

به گزارش ایلنا، مرتضی رئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: رقمی که تخصیص داده شده، رقم قابل توجهی است و چنانچه در موعد مقرر تخصیص یابد، اولویت اول سازمان نوسازی، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۸۷۵ میلیارد تومان اعتبار ویژه تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس در بودجه ۹۲ تصویب شده است، ادامه داد: از مبلغ ۶۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخریب و بازسازی مصوب سال ۸۵، تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است.

رئیسی افزود: بر این اساس، ۶۰ درصد از توافق‌های انجام شده از اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس تاکنون تخصیص یافته است و چنانچه تا ۲ سال آینده مابقی این اعتبارات و همچنین مابه‌التفاوت افزایش قیمت مصالح در اختیار سازمان نوسازی قرار بگیرد، مدارس کشور را از لحاظ ایمنی به وضعیت مطلوب خواهیم رساند.

وی گفت: سازمان نوسازی این آمادگی را دارد تا ۲ سال آینده تمام مدارس تخریبی را بازسازی و مقاوم‌سازی کند، البته تحقق این امر منوط به تخصیص اعتبارات مربوط به قانون تخریب و بازسازی مدارس است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برای ارائه آموزش بهتر باید استانداردسازی مدارس و فضاهای آموزشی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش باشد و با تلاشی که در سازمان نوسازی صورت می‌گیرد، در آینده نزدیک شاهد استانداردسازی مدارس ناایمن خواهیم بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر