کد خبر: 82773 A

مجمع فرهنگیان، ضمن تبریک مجدد به جناب اقای حسن روحانی،امیدوار است منتخب مردم شریف ایران،مطالبات به حق معلمان را پاسخ دهد.

ایلنا: مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای از حضور آگاهانه مردم عزیز ایران،به ویژه فرهنگیان شریف در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا قدردانی كرد.

به گزارش ایلنا، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از حضور آگاهانه مردم عزیز ایران،به ویژه فرهنگیان شریف در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا قدردانی می نماید و خلق این حماسه بزرگ را به همه آحاد جامعه و رئیس جمهورمنتخب ملت، جناب آقای دکتر حسن روحانی تبریک و تهنیت گفته و برای ایشان و راه یافتگان به شوراهای شهر و روستا آرزوی توفیق می‌کند.

ملت سر فراز ایران! فرهنگیان محترم!

همان طور که شاهد بودیم بار دیگر اتحاد و همدلی برگ زرین دیگری در تاریخ پر افتخار میهن عزیزمان ثبت نمود. روز 24 خرداد ماه 1392 حماسه دیگری آفریده شد که همه جهانیان را به شگفتی واداشت. ما ضمن شکر گزاری به درگاه پروردگار از همه اقشار جامعه سپاسگزاری نموده،قدر و موقعیت به دست آمده را مغتنم دانسته و مواردی به شرح زیر بیان می داریم.

1- بی شک آفرینش این حماسه بزرگ بدون حمایت ها،بیانات و مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب میسر نبود. ضمن سپاس از معظم له که زمینه ها ی این انتخابات پرشور را فراهم نمودند،آرزو می کنیم تا خداوند همیشه این اتحاد و همدلی را بین مردم و مسئولین پایدار بدارد. 

2- همان طور که می دانیم این پیروزی با اهتمام شخصیت ها و دلسوزانی نظیر،آقای سید محمد خاتمی،آیت الله هاشمی رفسنجانی به دست آمده است.این بزرگان با درایت و واقع بینی تلاش وافری برای همدلی و اتحاد جریان ها و احزاب اصلاح طلب و اعتدال گر نمودند که این مهم با استقبال بی نظیر مردم آگاه در سراسر کشور پاسخ داده شدو گفتمان اصلاح طلبی،اعتدال گرایی و خرد ورزی پیروز شد. امید است که در آینده نیز این الگو محور برنامه ها و تصمیمات قرار گیرد.

3- بر خود لازم می دانیم از رفتار جناب آقای دکتر عارف که الگویی منحصر به فرد از سیاست ورزی و اخلاق مداری را به نمایش گذاشت،تشکر نمائیم.به حق سهم این شخصیت بزرگ در آفرینش این رویداد قابل توجه و تحسین بر انگیز است.

4- مسلما"فرهنگیان عزیز هم در کنار همه مردم در خلق این پیروزی نقش اساسی داشته اند،که امیدواریم "دولت تدبیر و امید"آموزش و پرورش و معلمان را در دولت آینده به جایگاه شایسته و در خور این قشر فرهیخته برساند.

برخی از انتظارات معلمان که در الویت قرار دارند عبارتند از:
4/1- از بین بردن فضای امنیتی حاکم بر مدارس و آموزش و پرورش
4/2- فراهم نمودن زمینه های لازم برای مشارکت معلمان در فرایند تصمیم گیریها
4/3- ایجاد بستر مناسب جهت رشد و توسعه تشکل های صنفی و سیاسی معلمان
4/4- تلاش برای تأمین منزلت و معیشت معلمان متناسب با شأن آنها

مجمع فرهنگیان،ضمن تبریک مجدد به جناب اقای حسن روحانی،امیدوار است منتخب مردم شریف ایران،مطالبات به حق معلمان را پاسخ داده و نهاد نحیف و رنجور آموزش وپرورش را از تبعیض،تصمیمات خلق الساعه و بدون پشتوانه ارشناسی،قبیله گرایی، سیاست زدگی و روزمره گی نجات داده و در مسیرعقلانیت و رشد قرار دهند.

مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر