کد خبر: 86966 A

فولادوند در گفت‌وگو با ایلنا:

آموزش و پرورش ما از استاندارد جهانی فاصله گرفته است/ افرادی که در بدنه آموزش و پرورش بودند همه وابسته به جریان موافق با حاجی بابایی بوده است و مدیران نخبه و باتجربه از رده‌های بالای مدیریتی و حتی رده‌های پایین مدیریتی حذف شدند.

ایلنا: عضو کمیته فرهنگیان ستاد رئیس جمهور منتخب، گفت: حاجی بابایی تمایل دارد در دولت بعدی نیز حضور داشته باشد اما بعید می‌دانم كه از وی استفاده شود چراكه عملكرد قابل قبولی نداشته است.

عبدالرضا فولادوند در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه اجلاس مدیران آموزش و پرورش هر ساله در شهریورماه با حضور رئیس جمهور وقت برگزار می‌شود، اظهار کرد: این اجلاس به تشخیص وزیر آموزش و پرورش در تیرماه برگزار می‌شود و در مراسم امسال به جای دعوت از آقای احمدی‌نژاد از منتخب مردم یعنی آقای روحانی دعوت شده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که باید در این اجلاس رئیس جمهور کنونی حضور داشته باشد تا وزیر مربوطه برنامه‌های انجام شده و بیلان کاری را برای مطلع کردن رئیس جمهور ارائه دهد اما ظاهرا از رئیس جمهور منتخب مردم دعوت شده است تا در این جلسه حضور یابد.

فولادوند با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از فرهنگیان به آقای روحانی اعتماد کامل دارند، تصریح کرد: فرهنگیان از رئیس جمهور منتخب می‌خواهند تا تغییر و تحولاتی در وزارت آموزش و پرورش ایجاد کند چراکه در چند سال اخیر این وزارتخانه مشکلات عدیده‌ای را تجربه کرده است.

عضو کمیته فرهنگیان ستاد روحانی با اشاره به اینکه آقای حاجی بابایی همانند برخی مدیران دیگر دوست دارد که در دولت بعدی نیز حضور داشته باشد، گفت: بعید می‌دانم از وی برای ادامه همکاری دعوت شود. اگرچه در دوران وزارت حاجی بابایی اقدامات ارزنده‌ای همچون بیمه طلایی فرهنگیان به سرانجام رسید اما متاسفانه آموزش و پرورش ما از استاندارد جهانی فاصله گرفته است.

فولادوند با اشاره به اینکه در این دوره از نخبگان فرهنگی و صاحب نظران برای امورات آموزش و پرورش استفاده نشد، افزود: متاسفانه افرادی که در بدنه آموزش و پرورش بودند همه وابسته به جریان موافق با حاجی بابایی بوده است و مدیران نخبه و با تجربه از رده‌های بالای مدیریتی و حتی رده‌های پایین مدیریتی حذف شدند.

وی تاکید کرد: به عنوان یک کار‌شناس فرهنگی با توجه به عملکردی که وزیر آموزش و پرورش کنونی داشته است، نمی‌توانم نمره بالایی بدهم چراکه حاجی بابایی که بار‌ها مطالبات این وزارتخانه را با شدت و حدت زیادی در مجلس پیگیری می‌کرد با ورود به وزارت آموزش و پرورش تمامی این موارد را فراموش کرد و حتی اجاره فعالیت تشکلات فرهنگی را ندارد و از افراد باتجربه کمک نگرفت تا دوستان، هم فکران و هم باندهای خود در این مجموعه باشد.

فولادوند با بیان اینکه در این دوره از حضور نیروهای باتجربه و فعال محروم بودیم؛ درباره رایزنی‌ها برای انتخاب وزیر آموزش و پرورش در دولت روحانی گفت: افرادی به عنوان وزیر آموزش و پرورش دولت روحانی مدنظر هستند اما فعلا نمی‌توان اسمی از آن‌ها برد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر