کد خبر: 87122 A

وزیر آموزش و پرورش:

از دهان من کلمه ای بیرون نخواهد آمد که دشمن آن را مزه مزه کند/ یک روزی دنیا در مقابل ما با توپ و تانک ایستاده بود و هر چه داشتیم با خمپاره زدند و ما آخ نگفتیم حالا می خواهید من برای نظام جمهوری اسلامی آخ بگویم؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: قطعه قطعه بشوم کلمه ای نخواهم گفت که دل مقام معظم رهبری به درد بیاید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا حاج بابایی در سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش با اشاره به بدهکاری های سال گذشته وزارت آموز و پرورش گفت: سال گذشته از لحاظ اعتباری به قدری وضعیت بدی داشتیم که حتی 10 درصد از مشکلات خود را با مدیران آموزش و پرورش در استان ها ابلاغ نکردیم.

وی سال گذشته را سخت‌ترین دوره زندگی و مدیریت خود عنوان کرد و افزود: به من گفته می‌شد چرا با اینکه سخت‌ترین دوران خود را می گذرانی یک کلمه حرف نمی زنی و من در پاسخ می گفتم یک روزی دنیا در مقابل ما با توپ و تانک ایستاده بود و هر چه داشتیم با خمپاره زدند و ما آخ نگفتیم حالا می خواهید من برای نظام جمهوری اسلامی آخ بگویم؟

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه از دهان من کلمه ای بیرون نخواهد آمد که دشمن آن را مزه مزه کند، افزود: قطعه قطعه بشوم کلمه ای نخواهم گفت که دل مقام معظم رهبری به درد بیاید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 310 میلیارد تومان سرانه مدارس پرداخت شد، گفت: این در حالی است که سال قبل 180 میلیارد تومان و سال های قبل از آن حدود 120 میلیارد تومان پرداخت شده بود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در سال 88 کل بودجه آموزش و پرورش حدود 6 هزار و 700 میلیارد بود و امسال 15 هزار میلیارد بودجه برای نظام تعلیم و تربیت تعریف شده است.

به گفته وی در طول چند سال گذشته اصلا ردیفی برای سرانه مدارس، اردوگاه‌ها، سرمایش و گرمایش مدارس وجود نداشت ولی امسال برای همه این عناوین بودجه تعریف شده است.

وی همچنین به بیمه طلایی معلمان اشاره کرد و گفت: در سال هایی که نماینده مجلس بودم بیمه و درمان فرهنگیان را بسیار دنبال می کردم از همین رو خوب می دانم که بر آنها چه گذشته است.

وی با اشاره به اینکه بیمه طلایی فقط برای دارو درمان فرهنگیان نیست بلکه برای حفظ معلم تعریف شده است،افزود: برای بیمه طلایی که اکنون در حال اجراست باید به ازای هر نفر 40هزار تومان پرداخت می شد اما در آموزش و پرورش 15 هزار و 500 تومان از این مبلغ کاهش یافت و 50 درصد هزینه را معلم و 50 درصد دیگرش از محل مالی ادارات پرداخت می‌شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه دو میلیون نفر تاکنون تحت پوشش بیمه طلایی قرار دارند، افزود: معلمی وجود دارد که از محل بیمه طلایی 150 میلیون تومان به او کمک شده است اما این موارد را کسی عنوان نمی‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به مشکل نظام آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: گروهی معلم را نور چشم و کار او را سخت می‌دانند و بر این باورند که باید به معلمان خدمت کرد اما در زمان تصمیم گیری این عقیده خود را در عمل نشان نمی دهند.

حاجی بابایی با اشاره به نظام رتبه بندی معلم تصریح کرد: معلم به هر اندازه تعریف شود دانش آموز به همان اندازه رشد می کند و به قله می نشیند به همین دلیل است که رتبه بندی معلمان حامل پیام مهمی برای آموزش و پروش است.

به گفته وزیر آموزش و پرورش رتبه بندی معلمان به گونه ای است که معلم در محورهای فرهنگی، تربیتی، آموزشی، تخصصی، پژوهشی و اجرایی امتیاز کسب کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر