کد خبر: 87707 A

هژبری:

اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ضرورت دارد که بر اساس تربیت پیش رود و اگر قلم تربیت در راه درستی نباشد لازم است که اصلاح شود.

ایلنا: معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از جذب ۵ هزار مربی پرورشی قرانی در مدارس قرانی ابتدایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "حسین هژبری" در سومین روز از سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش‌های رازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است گفت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ضرورت دارد که بر اساس تربیت پیش رود و اگر قلم تربیت در راه درستی نباشد لازم است که اصلاح شود.

وی به کتاب سرمشق تربیت اشاره کرد و افزود: در این کتاب ۱۱۷ آماده و در دسترس همگان قرار گرفته است.

وی مدارس قرانی ابتدایی را یکی از این ۱۱۷ برنامه ذکر کرد و افزود: در مدرسه قرانی ابتدایی برای جهت گیری قران باید چهره قرانی موفق روی کار آید و مجمع حافظان قران تشکیل شود.

هژبری همایش‌های ماهانه و برگزاری اردو‌ها را برای توانمند سازی مربیان پرورشی قرانی کارساز توصیف کرد و افزود: این توانمندی وجود دارد که به تعداد دانش آموزان اردو برگزار کنیم.

به گفته معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکنون ۲۰ میلیون دانش آموز در مسابقات سطح مدرسه شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز اولیا و مربیان برای تربیت خود هزینه نکنند فردا هزینه‌های سنگین‌تری به آن‌ها تحمل می‌شود افزود: روسای آموزش و پرورش بهترین مربیان پرورشی را انتخاب کرده که دو رکن اخلاق و تربیت رمز ماندگاری آنهاست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر