کد خبر: 87708 A

حشمتیان:

بیش از ۱۰ هزار مدرسه فعال غیردولتی در کشور وجود دارد/ نزدیک به ۹ هزار و ۶۰۰ عضو در بیش از ۶۷۰ شورای آموزش و پرورش فعال هستند و بیش از ۳۲ هزار مصوبه در همه حوزه‌های تخصصی انجام شده است.

ایلنا: رئیس مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده از تاسیس هزار و ۸۰۰ مدرسه از راه دور متناسب با نیاز کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "فرشته حشمتیان" در سومین روز از سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش‌های رازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است گفت: در بحث ارتقای ساماندهی دانش آموزان بیش از ۴ هزار آموزشگاه‌های علمی آزاد و بیش از ۵ هزار موسسه زبان خارجه برای تقویت اهداف تعلیم و تربیت و هدفمند کردن محتوای آموزش داریم.

وی با اشاره به اینکه مجموعه تحت نظر ما حاصل ۵ حوزه تخصصی است افزود: بخش اول شورای آموزش و پرورش است که جلوه گاهی برای تحقق شعور مردمی در این حوزه است.

حشمتیان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶۷۰ شورای آموزش و پرورش داریم افزود: نزدیک به ۹ هزار و ۶۰۰ عضو در این شورا فعال هستند و بیش از ۳۲ هزار مصوبه در همه حوزه‌های تخصصی انجام شده است.

حشمتیان بخش دوم را مراکز پیش دبستانی عنوان کرد و افزود: این مراکز با پوششی نزدیک به ۱۴ هزار و ۳۰۰ مرکز و ۷۰۰ هزار نوآموز بر اساس آنچه قانون گذار و مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مشخص کرده در حال فعالیت هستند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بخش سوم مدارس غیردولتی هستند افزود: بیش از ۱۰ هزار مدرسه فعال غیردولتی در کشور وجود دارد.

حشمتیان توجه به انجمن اولیا و مربیان و هدایت آن‌ها را ضروری دانست و افزود: طبق فرمایش رهبری با توجه به اینکه مساله زن و خانواده مهم‌ترین موضوع در گسترش جایگاه زنان و زمینه تقویت حضور زنان در جهت رشد اجتماعی است نقش زن در تحکیم خانواده بسیار مهم تلقی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر