کد خبر: 87722 A

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش؛

در پایه اول، دوم و ششم ابتدایی براساس همسو سازی با برنامه درسی ملی تغییراتی ایجاد شده است به این صورت که در پایه ششم براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش برای تکمیل و ترمیم کاستی‌های اهداف دوره ابتدایی کتب تغییر کرد.

ایلنا: رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از تالیف کتاب سبک زندگی برای دانش آموزان دختر و پسر به صورت جداگانه و متفاوت خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " محی الدین بهرام محمدیان" در سومین روز از سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در همایش‌های رازی دانشگاه گفت: در برنامه درسی ملی چرخش‌هایی اتفاق افتاد و توجه به رویکرد تلفیقی دروس و تغییر نگاه به معلم در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به تغییرات کتاب‌های درسی تصریح کرد: در پایه اول، دوم و ششم ابتدایی براساس همسو سازی با برنامه درسی ملی تغییراتی ایجاد شده است به این صورت که در پایه ششم براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش برای تکمیل و ترمیم کاستی‌های اهداف دوره ابتدایی کتب تغییر کرد.

وی ادامه داد: در پایه اول متوسطه از دوره اول متوسطه براساس برنامه درسی ملی برخی از کتاب‌ها جدید التالیف و برخی دیگر بهسازی شده‌اند.

محمدیان با اشاره به اینکه در پایه سوم ابتدایی همه کتاب‌های درسی جدیدالتالیف هستند افزود: معلمان و مربیان باید دوره‌های آموزشی در این زمینه را بگذرانند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: کتاب‌های مطالعات اجتماعی با رویکرد هویتی، پژوهش و تفکر و سبک زندگی سه کتاب جدید التالیف دوره متوسطه است.

وی با بیان اینکه کتاب سبک زندگی برای دانش آموزان دختر و پسر به طور جداگانه و متفاوت از یکدیگر تالیف شده است افزود: با توجه به اینکه در کتاب سبک زندگی دختران دو فصل در زمینه بلوغ و بهداشت جنسی اضافه شده است تمهیدات لازم برای تدریس این دو فصل باید در کلاس‌ها در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خاطرنشان کرد: از آنجایی که هیچ یک از کشورهای عربی کتاب‌ها نه فقط مکالمه هستند و نه فقط صرف و نحوی برای سال تحصیلی جدید کتاب عربی دوره متوسطه با این رویکرد و اینکه چرا زبان عربی را می‌آموزیم ارائه می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر