کد خبر: 87733 A

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان خبر داد:

در المپیاد امسال سهم دختران و سهم شهرستان‌ها به ترتیب ۳ و ۱۰ درصد افزایش داشته است که این نشان دهنده عدالت در عرصه آموزشی است.

ایلنا: رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از افزایش ۳ درصدی سهم دختران و ۱۰ درصدی سهم شهرستان‌ها در المپیاد امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "مهری سویزی" در سومین روز از سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش‌های رازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: توجه به استعداد درخشان توجه به پیشرفت فردای جامعه است چرا که نخبگان کسانی هستند که کشور را از بن بست خارج می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشرفت کشور در زمینه‌های گوناگون باید به صورت ویژه نخبگان و استعدادهای درخشان را مورد توجه قرار داد.
معاون وزیر آموزش و پرورش آمار و ارقام مربوط به دانش آموز نخبه کشور را موفقیت آمیز توصیف کرد و افزود: این آمار و ارقام نشان دهنده پیشرفت و توسعه کمی و کیفی استعداد‌های دانش ‌آموزان است.

سویزی به سهم دختران و سهم شهرستان‌ها در المپیاد امسال اشاره کرد و افزود: در این المپیاد سهم دختران و سهم شهرستان‌ها به ترتیب ۳ و ۱۰ درصد افزایش داشته است که این نشان دهنده عدالت در عرصه آموزشی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر