کد خبر: 91166 A

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش:

انتخاب مدیران مدارس دخترانه کشور، بدون استثناء از بین فرهنگیان دارای حجاب بر‌تر صورت می‌گیرد.

ایلنا: معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش از آماده سازی ۳۹۳ مسجد برای انجام اعتکاف دانش آموزی در ماه مبارک رمضان خبر داد که از این میان ۲۰۷ مدرسه خاص دختران و ۱۸۶ مدرسه ویژه پسران دانش آموز است.

به گزارش ایلنا، حسین هژبری در دوازدهمین نشست تخصصی ستاد عفاف و حجاب با نمایندگان حوزه‌های مختلف آموزش وپرورش در سالن جلسات ساختمان علاقمندان گفت: بحث عفاف وحجاب گوهری است که بسیاری از ارزش‌ها و اعتقادات در آن متجلی می‌شود.

وی با اشاره به این مطلب که اخلاص و روزه‌داری افراد ملموس و عینی نیست، افزود: حجاب در هر دو بعد ظاهری و باطنی از مواردی است که خاص هر دوجنس است و خلوص وعیار دقیق تری دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اهمیت موضوع عفاف و حجاب اضافه کرد: از گوهر پاک عفاف و حجاب که حاصل خون پر برکت شهیدان است باید به درستی صیانت شود.

وی یادآور شد: تمامی مجموعه‌های دولتی، دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها در رابطه با موضوع حجاب و عفاف فعال هستند، اما در این میان آموزش و پرورش وظیفه سنگین‌تری دارد و این امر از دغدغه‌های این وزارتخانه است.

هژبری بیان کرد: ۲۱ بند وظایف خاص، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی با نظارت اجرایی وزارت کشور تعیین شده است که باتوجه به آن فعالیت‌ها و برنامه‌های هر حوزه موردارزیابی قرار خواهد گرفت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: گرچه انجام این امور صرف نمره و ارزیابی انجام نمی‌شود، اما اعتقادمان این است که هرکار باید درحد بیست و عالی صورت گیرد.

هژبری، اعتکاف رمضانی دانش آموزان را از جمله نشانه‌های آشکار اجرای عفاف و حجاب در کشور خواند و اظهار کرد: این امر در حالی انجام می‌شود که ماه رمضان امسال روزهایی طولانی باگرمایی طاقت فرسا دارد.

وی تأکیدکرد: انتخاب مدیران مدارس دخترانه کشور، بدون استثناء از بین فرهنگیان دارای حجاب بر‌تر صورت می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر