کد خبر: 93758 A

ساخت، تعمیر و تکمیل ۲۵۴ مسجد، حسینیه و خانه عالم بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی بنیاد اجتماعی و عام المنفعه برکت در سال‌های اخیر بوده است.

ایلنا: بنیاد برکت به امور زیربنایی در حوزه‌های فرهنگی و مذهبی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور، توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش ایلنا، ساخت، تعمیر و تکمیل ۲۵۴ مسجد، حسینیه و خانه عالم بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی این بنیاد اجتماعی و عام المنفعه در سال‌های اخیر بوده است.

بودجه‌ای که این بنیاد تاکنون برای پروژه‌های فرهنگی و مذهبی هزینه کرده، بالغ بر ۲۵۴ میلیارد ریال بوده است.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال ۸۶ با هدف انجام مسئولیت‌های اجتماعی، توسعه و توانمندسازی مناطق کمتر توسعه یافته و محروم و ارتقای سلامت جامعه، تاسیس شد و در این میان به انجام امور زیربنایی در خصوص مسائل فرهنگی و مذهبی توجه خاص داشته است.

این بنیاد در سال‌های اخیر اقدام به احداث ۵ دارالقران و ۸ حوزه علمیه نیز در مناطق محروم کشور کرده است.احداث ۱۲ مدرسه علمیه در چهار استان کشور با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال از برنامه‌های آینده این بنیاد است.

بنیاد برکت در پنج سال گذشته دست آوردهای بسیاری در خصوص کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی روستا‌ها و مناطق محروم کشور داشته است.

توجه به مسایل آموزشی یکی دیگر از فعالیت‌های این بنیاد بوده و در این راستا بنیاد برکت برنامه ریزی و انعقاد قرارداد برای ساخت ۱۷۱۳ کلاس درس درقالب ۴۰۳ مدرسه را در روستاهای محروم ۳۱ استان کشور انجام داده است و اهداف پیش بینی شده در این طرح با سرعت عملی جهادگونه توسط مدرسه سازان بی‌نام این بنیاد دنبال شده است بطوریکه تاکنون ۲۱۴ مدرسه برکت شامل ۹۲۰ کلاس درس توسط این بنیاد در مناطق محروم کشور تاسیس شده است.

بنیاد برکت تلاش دارد برای تحقق توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت ساخت یک هزار مدرسه در روستا‌ها و مناطق محروم کشور، تلاش کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر