کد خبر: 10070 A

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی صبح امروز با حضور در دو آشپزخانه مركزی شهر مدینه از بخش های مختلف این مراكز دیدن كرد و در جریان نحوه آماده سازی و پخت غذای زائران حریم نبوی قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی صبح امروز با حضور در دو آشپزخانه مركزی شهر مدینه از بخش های مختلف این مراكز دیدن كرد و در جریان نحوه آماده سازی و پخت غذای زائران حریم نبوی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر به همراه جمعی از مدیران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به منظور سركشی به مراكز خدمات رسان به زائران مدینه النبی و اطلاع از نحوه طبخ غذا در آشپزخانه های مستقر در مدینه، در دو آشپزخانه مركزی «زین» و «دخیل» حاضر شد و از نزدیك به روند پخت غذا و مسائل آن نظارت كرد.

بنا بر این گزارش، قاضی عسكر در آشپزخانه زین مورد استقبال كاركنان این مجموعه قرار گرفت و پس از استماع ذكر مصیبت اهل بیت(ع) توسط یكی از كاركنان، در سخنانی كوتاه هدف خود را از آمدن به این مكان، تشكر از خدماتی دانست كه این گروه زحمتكش هر روزه متحمل می شوند.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: قدر خود را بدانید چرا كه طبق روایات، شما اجرتان نه تنها كمتر از زائران نیست بلكه بیشتر است چرا كه دغدغه را از زائران می گیرید. پس در ثواب ایشان شریكید.

دومین دیدار روز گذشته از محل آشپزخانه دخیل انجام گرفت. در این دیدار كه با استقبال كاركنان و اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت منشور صبحگاهی كاركنان آغاز شد، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسكر از بخش های مختلف آشپرخانه دیدن كرد و در جریان توضیحات مدیر آشپزخانه قرار گرفت. در این دیدارها نماینده ولی فقیه از رضایت قابل قبول زائران كه در جریان دیدارها با وی مطرح شده، سخن گفت.

شایان ذكر است كه آشپزخانه زین دارای 40 نفر پرسنل است كه در دو شیفت به تهیه غذا می پردازند. تمامی دیگ ها با سیستم بخار غذا را می پزند و تنها دو شعله است كه از شعله مستقیم گاز استفاده می كنند.

این آشپزخانه روزانه 9 هزار غذا برای 12 هتل تهیه می كند كه این غذاها در 79 هیتر(گرماساز) به صورت داغ نگهداری می شود.

همچنین در آشپزخانه دخیل 48 نفر پرسنل در بخش های مختلف به خدمت مشغولند. این آشپزخانه امكان 13 هزار غذا برای 26 هتل تهیه می كند كه در 120 هیتر(گرماساز) نگهداری می شوند.

تصاویر این دیدار تا لحظاتی دیگر مخابره خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر