کد خبر: 178 A

وضعیت گفتنی نیست؛

دست همه را می بوسم/فعلا مایحتاج اولیه زلزله‌زدگان برطرف شده است.

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گفت: وضعیت گفتنی نیست. برخی اماکن به شدت تخریب شده و بعضی قسمت ها کمتر بوده، اما جا دارد از هموطنان عزیزمان تشکر کنم که بلافاصله بعد از زلزله کمک های لازم را انجام دادند.

کریم باقری در گفت‌وگو با ایلنا با بیان این مطلب اظهارداشت: هموطنان عزیز تلاش کردند تا زلزله‌زدگان کمبودی را احساس نکنند. به نوبه خودم وظیفه ام می دانم از آنهایی که ابراز همدردی کردند، تشکر کنم. خودم به مناطق زلزله‌زده رفتم و دیدم چه اتفاقاتی افتاده و مسائل را از نزدیک لمس کردم. خوشبختانه کمک های مردمی فراوان بود. در صحبتی که با مسئولان داشتم اعلام کردم جای مناسبی را برای نگهداری این کمک ها فراهم کنند.

وی ادامه داد: یکسری مواد خوراکی و آب معدنی بود که باید در جای مناسب نگهداری شود وگرنه خراب می شوند. در حال حاضر آب معدنی فراوانی به مناطق زلزله‌زده ارسال شده که باید یک فکر اساسی برای نگهداری آن انجام شود،البته با مسئولین که صحبت می کردم گفتند در صدد احداث مکانی مناسب برای آب معدنی ها و مواد خوراکی هستند.

باقری درخصوص اینکه همچنان هموطنان عزیزمان از اقصی نقاط ایران و جهان با وی تماس می گیرند تا به زلزله‌زدگان کمک کنند، گفت: من دست همه آنها را می بوسم. از روز دوشنبه که اعلام کردم افراد بسیاری تماس می گیرند تا وسایل و هدایای نقدی خود را به زلزله‌زدگان برسانند. بنده هم یکی از انبارهای هلال احمر را معرفی کردم تا آنها هدایای خود را به آنجا تحویل بدهند و حتی کسانی هم هستند که غریبه‌اند اما به طرق مختلف شماره من را گیر آورده و قصد دارند به زلزله‌زدگان کمک کنند. در کنار آن پول های نقدی را جمع کردیم تا آن را در یک جای خوب برای زلزله‌زدگان خرج کنیم و آن هم در ساخت مسکن. در همین ارتباط با پورجمشید فرمانده سپاه تبریز و همچنین بیگی استاندار تبریز صحبت کردم. لازم است بگویم این 2 نفر زحمات بسیاری برای زلزله‌زدگان کشیده و جا دارد از آنها تشکر کنم و طبق صحبت های اولیه قرار شد فعلا مایحتاج اولیه زلزله‌زدگان برطرف شده تا بعد از آن ساخت مسکن را شروع کنیم.

وی درخصوص اینکه بعد از جمع‌آوری پول در بازار تبریز ورزشکاران دیگری همچون حمید سوریان در تهران و خداداد عزیزی در مشهد پول های نقدی را برای کمک به زلزله‌زدگان جمع‌آوری کرده‌اند، گفت: من از این موضوع اطلاع دارم. دست دوستان درد نکند. همه آنها از کوچک و بزرگ می خواهند به نوعی برای کمک به زلزله‌زدگان اقدامی انجام بدهند.

کریم باقری در پایان با بیان اینکه فعلا نمی خواهم در مورد مسائل فوتبالی صحبت کنم، گفت: در برهه کنونی فقط تمام تمرکز خود را معطوف کمک به زلزله‌زدگان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر