کد خبر: 4070 A

یازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پلیسی؛

یازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پلیسی، امنیتی وایمنی ۳تا۶مهرماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهدشد.

ایلنا: آخرین دستاوردهای کشور درزمینه فناوری امنیتی وایمنی با هدف ارتقای فرهنگ ایمنی مردم وحرکت به سوی تقویت امنیت نرم در یازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پلیسی، امنیتی وایمنی به نمایش در خواهدآمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خدامراد اسفندیاری، مدیرعامل شرکت ناجی پاس ومجری این نمایشگاه درجمع خبرنگاران بااشاره به اهداف نیروی انتظامی از برگزاری این نمایشگاه اظهارداشت: نیروی انتظامی به عنوان مسئول تامین امنیت عمومی از ابزارهای گوناگونی برای ارتقای امنیت استفاده می‌کندویکی از ابزارهای رسیدن به این هدف ارتقای فرهنگ امنیت شهروندان است.

وی افزود: فرهنگ امنیت یکی از ابزارهای تحقق امنیت نرم است. امنیتی که درچارچوب آن شهروندان در می‌یابند که علاوه بر حضورپلیس خود نیزدر افزایش ضریب امنیت خود، خانواده ومحل کارشان سهیم شوندوبکوشند.

وی تصریح کرد: در این راستا نیروی انتظامی نمایشگاه بین المللی تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی رابرای افزایش فرهنگ امنیت عمومی و رسیدن به امنیت نرم برگزار می‌کندوبه همین خاطر در دوره یازدهم آن توجه ویژه‌ای به آشنا سازی خانواده‌ها با ابزار‌ها وفن آوری‌هایی شده است که به ارتقای امنیت شخصی کمک می‌کند.

اسفندیاری اظهار داشت: از جمله این ابزار‌ها ارایه سخت افزاری ارزان قیمت است که با نصب آن روی گوشی تلفن همراه بخش عمده امواج مضررا جذب می‌کند. نمونه دیگر رونمایی از نوعی باند ویژه کمک‌های اولیه است که با موادی که داردهر نوع خونریزی را متوقف می‌کند. استفاده از این بانددر کاهش مرگ ومیر در تصادفات به ویژه تصادفات جاده‌ای به بیشتر براثر خونریزی اتفاق می‌افتدتاثیر قابل توجهی دارد.

وی افزود: اسپری ضد سوختگی که بلافاصله پس از استفاده باعث ازبین رفتن التهاب شده واثرزخم را به سرعت ترمیم می‌کند، دوربین‌های مداربسته با نرم افزار پردازش پیشرفته واسپری اطفای حریق مخصوص بانوان که تقریبا تمام معایب ودشواری‌های استفاده از سایر کپسول‌های مشابه اطفای حریق در آن رفع شده، از دیگر محصولات ارایه شده برای ارتقای امنیت خانواده‌ها در این نمایشگاه است.

وی بااشاره به رونمایی وارایه فن آوری‌های ملی امنیتی در نمایشگاه آی پاس یازدهم تصریح کرد: در بعد ملی ما سخت افزار‌ها ونرم افزارهای امنیت ملی مهمی را دراین نمایشگاه رونمایی خواهیم کرد. به عنوان مثال دوربین‌های ویژه امنیتی که در تاریکی مطلق قادر به گرفتن تصویر حتی بدون لامپ ال‌ای دی هستند، رونمایی از سرور آراکه سرورهای ملی ما را ضد هک ونفوذ می‌کندورونمایی از نمونه پهپاد بومی سازی شده از جمله این فناوری‌های تولید داخل است.

اسفندیاری گفت: دوربین‌های ضد گلوله وضد انفجار ساخت ایران وفنس‌های هوشمند وغیر قابل نفوذ که با اتصال به پردازش کننده رایانه‌ای در صوت عبور غیر مجازبلافاصله به سرور مرکزی اطلاع داده ودر خطوط مرزی، سکوهای نفتی وپالایشگاه هاقابل استفاده است نیز از جمله فن آوری‌های عرضه شده در این نمایشگاه در سال تولید ملی، حمایت از کار وسرمایه ایرانی است.

این مقام مسئول بااشاره به راه اندازی پار ک‌های علم وفناوری در نمایشگاه آی پاس یازدهم افزود: مخترعین ومبتکرین با حضور در نمایشگاه وثبت نام در این پارک‌ها وشرکت‌های دانش بنیان عضو آن می‌توانند از حمایت نیروی انتظامی از اختراع خود تا مرحله تجاری شدن برخوردار شوند.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پلیسی، امنیتی وایمنی ۳تا۶مهرماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهدشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر