کد خبر: 42780 A

شهردار منطقه ۹ خبر داد؛

این مکان‌ها برای استقرار افراد محله در زمان وقوع بحران تا ۷۲ ساعت پس از بروز حادثه پیش بینی شده و در تمامی نقشه‌ها، علاوه بر تعیین این مکان‌ها، مسیر‌ها را کوچه به کوچه اعلام کرده‌اند.

ایلنا: شهردار منطقه ۹ تهران از اجرای طرح تخلیه امن اضطراری در سطح محله‌های منطقه خبر داد و گفت: بر همین اساس نقشه‌های جیبی مکان‌های تخلیه امن اضطراری با تیراژ ۳ هزار نسخه در هر محله بین واحدهای مختلف مسکونی وتجاری توزیع می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، حسین سلطانی با اعلام این خبر گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به منظور ارتقا آگاهی شهروندان و آشنایی آن‌ها با محل‌های امن محله خود اقدام به تهیه نقشه‌هایی کرده است که در این نقشه‌ها نزدیک‌ترین مکان‌های امن برای ساکنان هر محله مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه مکان‌های امن می‌تواند هر فضای باز یا سرپوشیده‌ای باشد گفت: این مکان‌ها برای استقرار افراد محله در زمان وقوع بحران تا ۷۲ ساعت پس از بروز حادثه پیش بینی شده و در تمامی نقشه‌ها، علاوه بر تعیین این مکان‌ها، مسیر‌ها را کوچه به کوچه اعلام کرده‌اند.

سلطانی بیشترین مکان‌های امن منطقه را مدارس و بوستان‌ها دانست و تصریح کرد: اکنون نقشه‌های هر محله تهیه شده و به زودی در تعداد۳ هزار نسخه برای هر محله چاپ می‌شود.

شهردار منطقه ۹ ادامه داد: طبق پیش بینی‌های لازم، این نقشه‌ها توسط اعضا گروه دوام محله‌ها به دست تمامی شهروندان در واحدهای مسکونی، تجاری و اداری می‌رسد.

سلطانی خاطرنشان کرد: به منظور آشنایی شهروندان در نظر داریم درهر محله مانوری را برگزار کنیم تا علاوه بر آشنایی ساکنان با مسیر رسیدن به محل امن اضطراری، چگونگی فعالیت به هنگام وقوع زلزله را هم بشناسند.

وی با تاکید بر اینکه انجام مانور پیش از این هم در محله‌ها برگزار شده، گفت: پس از وقوع زلزله رفتار مردم، شناسایی مکان‌های امن، جلوگیری از حوادث بعدی هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به همین سبب این نقشه‌های جیبی تهیه شد تا شهروندان با مطالعه‌اش مکان‌های امن را شناخته و با راه‌های محافظت از خود در هنگام زلزله و برخورد با مصدوم آشنا شوند.

شهردار منطقه ۹ در پایان اظهار داشت: تمامی نقشه‌های جیبی محله‌ها آماده شده و تا پایان سال تکثیر و همچنین در سال آینده توزیع می‌شود.

به گفته وی با توجه به تغییر معابر در نامگذاری وساخت و ساز‌ها، پیش بینی شده نقشه‌ها در پرتال شهرداری تهران قرار گیرد تا درصورت نیاز اهالی خود آن را چاپ و امکان تغییرات هم وجود داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر