کد خبر: 67640 A

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره):

تشکیل هسته‌های مردمی به منظور همدردی با مردم حادثه دیده در سوریه و ارائه کمکهای مادی و معنوی و ایجاد همبستگی میان مردم و حل مسائل امنیتی و معیشتی مردم و کمک به دولت نقش موثری داشته باشد.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: تشکیل هسته‌های مردمی از افراد معتمد در سوریه با توجه به شرایط غیرعادی و بحرانی موجود در این کشور، می‌تواند نقش موثری در حل مشکلات فعلی مردم مظلوم سوریه ایفا کند.

به گزارش ایلنا، حسین انواری در دیدار با عدنان محمود، سفیرکشور سوریه و تعدادی از خانواده‌های شهدای سوریه و رئیس موسسه میهن پرستی این کشور، با بیان اینکه شرایطی که در سوریه حاکم شده، به عنوان صحنه آزمایش برای مردم این کشور است، گفت: حضرت زینب (س) به عنوان الگویی است که با وجود سختی‌ها در جریان کربلا و بعد از آن و اسارت‌ها، با داشتن روحیه‌ای بالا و توکل به خداوند، صبر جمیل را آموزش می‌دهد؛ اکنون شهادت عزیزان شما امتحان بزرگی است که خداوند در مقابل آن، با صبر و استقامت و از دست ندادن ایمان راسخ شما پاداش بزرگی به آن خواهد داد.

وی ادامه داد: چنانچه این ایثارگری و فداکاری‌ها نباشد، جامعه انسانی نورانیت نخواهد داشت و خداوند نیز وعده داده است که ظلم پایدار نیست.

وی به دوران ۸ سال دفاع مقدس در جمهوری اسلامی ایران و کشتارهای دسته جمعی و یکپارچه شدن تمامی ابرقدرت‌ها بر علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و یادآورشد: آرامشی که اکنون در جمهوری اسلامی ایران حاکم است و قدرتمندی که این کشور در سطح جهانی دارد، به خاطر صبر و استقامت و خونهایی است که در این راه ریخته شد.

انواری با بیان اینکه مجموعه کشورهای سلطه گر به دنبال محو اسلام در منطقه هستند، اظهار کرد: هر جایی که ندای اسلام سر داده شود، تهاجم و تخریب می‌کنند و برخی از دولت‌ها هم در مقام نوکری آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه بحران آفرینی می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل خیریه در کشور سوریه، یادآورشد: باید نوع خدمات حمایتی در شرایط بحرانی در کشور سوریه متفاوت با مرحله آرامش و ثبات در این کشور به خانواده شهدای سوریه ارائه شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط کنونی نیاز است که فوریت‌ها و اضطرارهای وضع موجود مشخص شود، تاکید کرد: تشکیل هسته‌های مردمی به منظور همدردی با مردم حادثه دیده در سوریه و ارائه کمکهای مادی و معنوی و ایجاد همبستگی میان مردم و حل مسائل امنیتی و معیشتی مردم و کمک به دولت نقش موثری داشته باشد.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) بر ارتباط بیشتر خانواده شهدا در سوریه و همدردی آنان با یکدیگر در جهت افزایش قوت آنان تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر