کد خبر: 99054 A

مدارس شهرستانهای ارسنجان، جره و خنج در سال ۹۰ و مدارس شهرستانهای قیر و ممسنی در سال ۹۱ افتتاح شده است و مدارس شهرستانهای استهبان و سپیدان در حال ساخت هستند.

ایلنا: مدرسه سازان بی‌نام بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با ساخت ۵ مدرسه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان فارس، زمینه بهبود شرایط تحصیل در این مناطق را فراهم آوردند.

به گزارش ایلنا، "احمد دست نیان" مدیر کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان فارس در این زمینه توضیح داد: این مدارس شامل ۳۳ کلاس درس در قالب ۷ مدرسه در مناطق جویجان ممسنی، کارزین قیر، هفتوان خنج، خبریز ارسنجان، بالاده جره، بنوان استهبان و هرایجان سپیدان واقع شده‌ است.

وی گفت: چهار باب از این مدارس در مقطع ابتدایی، دو باب از این مدارس در مقطع راهنمایی یک باب از این مدارس در مقطع دبیرستان بود و کل هزینه‌ای که بنیاد برکت برای ساخت این مدارس تامین کرده ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بوده است.

دست‌نیان ادامه داد: ‌ مدارس شهرستانهای ارسنجان، جره و خنج در سال ۹۰ و مدارس شهرستانهای قیر و ممسنی در سال ۹۱ افتتاح شده است و مدارس شهرستانهای استهبان و سپیدان در حال ساخت هستند.

دست نیان با بیان اینکه ضرورت ایجاد مدارس توسط بنیاد برکت نیاز مبرم مناطقی از استان فارس بوده است، گفت: همه افراد و نهادهایی که به اعتلای ایران اسلامی علاقه‌مندند ضرورت دارد با توجه به تاثیر مدارس در عمران، آبادی و توسعه کشور، دغدغه اولشان این مهم باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر