کد خبر: 53262 A

این همایش ملی که اردیبهشت ۹۲ از سوی دفتر مطالعات و تحقیقات زنان مرکز مطالعات راهبردی و جبهه فکری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، در ۱۸ محور به بررسی اصلیترین چالش‌های موجود در مباحث مربوط به زن و خانواده با محوریت تقویت جایگاه مادری در ایران اسلامی می‌پردازد.

ایلنا: دبیر همایش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی» با اشاره به برپایی این همایش طی ۱۰ اردیبهشت ماه سال آینده، گفت: مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش تا ۲۵ اسفندماه جاری و مهلت ارسال اصل مقالات تا ۲۵ فروردین سال ۹۲ تمدید شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی همایش مادری ابوالفضل اقبالی، دبیر همایش مادری و زن تراز انقلاب اسلامی، اعلام کرد: مهلت ارسال مقاله از دی‌ماه در ۱۸ محور به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی اعلام شده بود و تاکنون نزدیک به ۱۰۰ چکیده و مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است. با توجه به استقبال چشم‌گیر اساتید و دانشجویان و نخبگان از این همایش مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۵ اسفند‌ماه سال جاری و مهلت ارسال اصل مقالات تا ۲۵ فروردین ماه سال اینده، تمدید شد.

این همایش ملی که اردیبهشت ۹۲ از سوی دفتر مطالعات و تحقیقات زنان مرکز مطالعات راهبردی و جبهه فکری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، در ۱۸ محور به بررسی اصلیترین چالش‌های موجود در مباحث مربوط به زن و خانواده با محوریت تقویت جایگاه مادری در ایران اسلامی می‌پردازد، که محققان و علاقمندان این حوزه می‌توانند با ارائه مقالات خود در این همایش ملی شرکت کنند.

«مادری در نگاه اسلام، مادری در سنت رفتاری زنان برگزیده، مادری در اندیشه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، مادری در گفتمان فردگرایانه و گفتمان خانواده‌گرایانه، فمینیسم و مادری، زمینه‌های تکوینی در ایفای نقش‌های مادرانه زن، جایگاه مادری در تمدن اسلامی، مادری و زن تراز انقلاب اسلامی، تحولات مادری در جامعه ایران و علل و پیامدهای آن، مادری و نقش‌های اجتماعی زن انقلابی، اقتضائات مادری در عصر حاضر، الگوی سبک زندگی انقلابی مادران، چالش‌های مادری در جامعهٔ ایران، آسیب‌شناسی نقش‌های مادرانه در جامعهٔ ایران و...» از جمله محورهای این همایش ملی است.

خاطر نشان می‌کند؛ موضوع مقالات باید مرتبط با یکی از محور‌های همایش بوده و پیش از این در نشریات داخل و یا خارج از کشور چاپ نشده باشد.

علاقمندان می‌توانند برای شرکت در همایش و ارسال آثار خود و همچنین کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.madary.ir  و www.madaree.ir  و یا به آدرس دبیرخانه همایش: تهران – خیابان نجات اللهی – خیابان اراک – کوچه شهریور – بن بست دوم غربی – پلاک ۱ مراجعه و با تلفن: ۰۲۱۸۸۹۴۶۷۰۵ و ۰۹۱۲۲۶۳۲۲۴۵ و فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۶۷۰۶ تماس برقرار کنند.

همایش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر