کد خبر: 67345 A

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان تأکید کرد:

كمیته‌ای متشکل از معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد دانشگاهی و وزارت بهداشت دستگاه‌های همکار جشنواره موضوعی جوان بر‌تر علم و فناوری هستند.

ایلنا:‌ مدیرکل طرح‌های ملی جوانان از آغاز به کار پنجمین دوره جشنواره ملی حضرت علی‌اکبر (ع) خبر داد و گفت: تلاش ما در این جشنواره، فرصت‌سازی برابر برای رقابت جوانان در سراسر کشور است.

به گزارش ایلنا، وحید موسی‌زاده با اشاره به آغاز به کار پنجمین دوره جشنواره حضرت علی اکبر (ع) افزود: این جشنواره با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشور در قالب پانزده جشنواره موضوعی و جشنواره جشنواره‌ها برگزار می‌شود و به معرفی جوانان بر‌تر کشور در موضوعات مختلف می‌پردازد.

وی تصریح کرد: در دوره گذشته با توجه به ادغام دو سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی و با وجود مشکلات فراوان، روند برگزاری جشنواره قطع نشد و برای اولین بار سعی کردیم مطابق آیین نامه عمل کنیم؛ یعنی اعتبارات را به دستگاه‌ها دادیم تا آن‌ها جشنواره‌های موضوعی را به صورت تخصصی برگزار کنند.

وی ادامه داد: نکته دیگر که از موفقیت‌های اجرایی در کشور به شمار می‌رود همکاری صمیمانه چند دستگاه اجرایی بدون در نظر گرفتن ملاحظات خاص اداری بود که به صورت هم عرض، یک کار ملی مشترک را انجام دادند.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان اظهار داشت: با برنامه ریزی بهتر، اعتبارات لازم و زمان کافی قطعا می‌توانیم به نتایج بهتری دست یابیم. البته نیاز به تقویت و بازنگری در برخی از برنامه ریزی‌های جشنواره داریم. برای ثبات و نهادینه کردن این جشنواره باید براساس آیین‌نامه اجرایی حرکت کنیم و اجازه دهیم این جشنواره تداوم پیدا کند چرا که جشنواره ملی حضرت علی اکبر (ع) کاری فرادولتی است.

موسی‌زاده با اشاره به تغییرات آیین نامه اجرایی جشنواره ملی حضرت علی اکبر (ع) که اسفندماه سال گذشته در سی و پنجمین جلسه شورای عالی جوانان با حضور رئیس جمهور تصویب شد، گفت: مهم‌ترین تغییر آیین نامه جشنواره، موضوع و نام جشنواره جوان مخترع و مبتکر بود. به دلیل اینکه جشنواره موضوعی جوان مخترع و مبتکر از لحاظ محتوایی بسیار نزدیک و شبیه جشنواره خوارزمی بود و در واقع این موضوع در جشنواره خوارزمی به صورت تخصصی برگزار می‌شود، با مشاوره و نظر دستگاه‌های تخصصی و به دلیل جلوگیری از تکرار و موازی کاری تصمیم بر این شد که نام و موضوع مخترع و مبتکر از جشنواره حضرت علی اکبر (ع) حذف و به جای آن جشنواره جوان بر‌تر علم و فناوری برگزار شود.

وی افزود: کمیته‌ای متشکل از معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد دانشگاهی و وزارت بهداشت دستگاه‌های همکار جشنواره موضوعی جوان بر‌تر علم و فناوری هستند.

موسی‌زاده با بیان اینکه جشنواره طلبه جوان به عنوان اولین بخش از جشنواره‌های موضوعی ۲۲ فروردین در استان قم برگزار شد، اظهار داشت: سایر جشنواره‌های موضوعی در خردادماه با همکاری دستگاه‌های مسئول برگزار می‌شود. دوم تیرماه نیز شاهد برگزاری جشنواره جشنواره‌ها در هتل المپیک تهران خواهیم بود.

جشنواره ملی حضرت علی اکبر (ع) با هدف ارتقای جایگاه جوانان، در محورهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی و در موضوعات قرآن، طلبه جوان، ادبیات، کارآفرینی، جوان دارای توانایی‌های خاص، فیلم، موسیقی، کشاورزی و روستایی، هنرهای نمایشی، علم و فناوری، رسانه، فعالیت‌های اجتماعی، هنرهای تجسمی، جوان خارج از کشور و جوان سرباز هر ساله به شناسایی، معرفی و تجلیل از جوانان موفق و بر‌تر کشور می‌پردازد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر