کد خبر: 90031 A

نماینده مجلس در گفت و گو با ایلنا:‌

کسانی که جانشان و زندگیشان را برای دفاع از کشور خود گذاشته‌اند نباید هیچ دغدغه‌ای داشته باشند اما واقعیت‌هایی وجود دارد که خلاف آن را ثابت می‌کند.

ایلنا: نماینده مردم لاهیجان در مجلس، گفت: عملكرد رئیس بنیاد در بخش مدیریت قابل نقد است اگرچه در بسیاری از موارد به دلیل کمبود اعتبارات ضعف مدیریتی وجود دارد اما در کل عملکرد مدیریتی بنیاد شهید قابل نقد است.

ایرج ندیمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید، اظهار کرد: مطرح کردن این مساله بیانگر دغدغه نمایندگان نسبت به وضعیت جامعه ایثارگری و جانبازان است و سعی کرده‌ایم تا با تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به عنوان یک دستگاه نظارتی پاسخگوی مشکلات این جامعه باشیم.

وی ادامه داد: کسانی که جانشان و زندگیشان را برای دفاع از کشور خود گذاشته‌اند نباید هیچ دغدغه‌ای داشته باشند اما واقعیت‌هایی وجود دارد که خلاف آن را ثابت می‌کند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس با اشاره به قانون جامع ایثارگران که لایحه این دولت نیز است، گفت: به هر دلیلی از زمان مجلس هفتم تا چند ماه گذشته این قانون اجرا نشده است و بهانه آن‌ها نیز هزینه چند هزار میلیارد تومانی است.

ندیمی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مواردی که در تحقیق و تفحص مطرح می‌شود؛ خدمات بنیاد در بخش درمانی است، اظهار کرد: این خدمات در یک حد قابل دفاع است اما واقعیت این است که در ارائه خدمات درمانی ضعف‌هایی وجود دارد که باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه مشکلات اقتصادی بر زندگی خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران سایه انداخته است، تصریح کرد: بنیاد به لحاظ مالی نتوانسته است پاسخگوی نیاز این جامعه باشد که بخشی از آن ناشی از ضعف اقتصادی و بخش دیگر نیز به دلیل مسائل درونی مجموعه بنیاد شهید است.

ندیمی با بیان اینکه نمی‌توان به صراحت اعلام کرد که بنیاد برای جامعه هدف خود کار خاصی انجام نداده است و این بی‌انصافی است، اظهار کرد: معتقدم براساس تحلیل دقیق باید نسبت به عملکرد بنیاد تحیق و تفحص انجام شود تا خدمت‌رسانی در شان این خانواده هدف ارائه شود.

وی با بیان اینکه به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توان به عملکرد رئیس کنونی بنیاد شهید را با سایر مسئولان قبلی آن مقایسه کرد، تاکید کرد: با این حال عملکرد رئیس بنیاد کنونی در بخش مدیریت قابل نقد است اگرچه در بسیاری از موارد به دلیل کمبود اعتبارات ضعف مدیریتی وجود دارد اما در کل عملکرد مدیریتی بنیاد شهید قابل نقد است.

ندیمی با بیان اینکه خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران معیارهای متعددی برای قضاوت از مدیریت کنونی بنیاد دارند، گفت: در هر صورت تمامی این موارد در تحقیق و تفحص مشخص می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر