کد خبر: 93932 A

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران، بخش های مختلفی از نیروهای مسلح و بسیج ادارات و سازمانها و پایگاه های بسیج مساجد برگزار می شود.

ایلنا:‌ جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس کشور با عنوان «جشنواره مردمان سرزمین لاله های سرخ » در تهران برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، این جشنواره و نمایشگاه با شعار« ایمان دیروز، باور امروز، امید فردا » با حضور مقامات مختلف کشوری و لشگری، سرداران دوران دفاع مقدس، آزادگان سرفراز و جانبازان و ایثارگران؛ دوم تا پنجم مهرماه، در تهران برگزار خواهد شد.

در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس؛ موضوعات و گروههای کالایی و خدماتی مختلفی از جمله کتب و نشریات مرتبط با دفاع مقدس،عکس، پوستر، آرشیو خبر و فیلم،وسایل و ادوات نظامی مرتبط با دفاع مقدس، مذهب و اعتقادات مذهبی در نسل دفاع مقدس، رهبری امام خمینی (ره) در سالهای دفاع مقدس، بسیج مردمی در سالهای جنگ تحمیلی، ارتش - سپاه - بسیج دریک نگاه در سالهای جنگ، روحانیت و حضور در جبهه ها، آرمانها، وصایا، دیدگاهها و..... شهیدان دفاع مقدس، مادران و همسران شهیدان و جانبازان و بانوان شهید، ارزشها و مفاهیم در نسل دفاع مقدس،جانبازان، ایثارگران و شهیدان زنده دفاع مقدس، تاثیر دفاع مقدس در فرهنگ امروز، رسانه ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، راز پیروزی و همدلی در دفاع مقدس، تبدیل تهدیدها به فرصتها با اتکال به ولایت و تجربیات دفاع مقدس، مسابقات مختلف در رده سنی کودک و نوجوان در زمینه مقالات، عکس و نقاشی، پزشکان، پرستاران و امدگران در دفاع مقدس، جهاد سازندگی و سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس؛ ارائه خواهد شد.

ارائه توانمندی ها و دستاوردهای نسل تربیت شده در مدرسه دفاع مقدس در زمان جنگ تحمیلی و پس از آن، ارتقای سطح دانش و آگاهی نسل امروز از دفاع مقدس و سالهای جنگ، آشنایی با تفکّرات، جهان بینی و دیدگاه نسل دفاع مقدس، معرفی ابعاد مختلف شروع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، معرفی آخرین دستاوردهای دفاعی امروز و مقایسه آنها با داشته های دفاعی سالهای جنگ، معرفی دستاوردهای جهاد خودکفائی و نمایش باور توانستن به نسل جدید، آشنا کردن نسل جدید با نقش بی بدیل رهبری امام خمینی (ره) در زمان جنگ تحمیلی، زمینه سازی آشنایی هر چه بیشتر نسل جدید با فرهنگ بسیج و آرمانهای آن، نمایش آثار عکس ها و فیلم های منتخب و تاثیر گذار سالهای دفاع مقدس، معرفی نقش بسیج ادارات، سازمانها، نهادها و وزارتخانه ها در دفاع مقدس، اطلاع رسانی در خصوص نقش جامعه پزشکان و پرستاران و فداکاری سنگر سازان بی سنگر در دوران جنگ تحمیلی؛ مهترین اهداف برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس کشور است.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران، بخش های مختلفی از نیروهای مسلح و بسیج ادارات و سازمانها و پایگاه های بسیج مساجد برگزار می شود.

برپایی مراسم سخنرانی، خاطره گویی با شاخص های توانمندی ها و دستاوردهای ویژه نسل دفاع مقدس، قرائت شعر و برپائی نمایش از جمله برنامه های جانبی نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس کشور است.

اطلاعات جامع تر این نمایشگاه و جشنواره در سایت WWW.NASLEDEFA.COM  ارائه شده و دریافت اطلاعات مورد نیاز از طریق شماره تلفن های 86014259 – 86014273 در دسترس است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر