کد خبر: 11113 A

رییس پلیس فتا اصفهان خبر داد:

وبلاگ و سایت که در زمینه جرایم اینترنتی فعالیت می‌کردند، در شش ماهه نخست امسال شناسایی شده و برخورد قانونی با آن‌ها صورت گرفته است.

اصفهان – ایلنا: ۸۲۹ وبلاگ و سایت که در زمینه جرایم اینترنتی فعالیت می‌کردند، در شش ماهه نخست امسال شناسایی شده و برخورد قانونی با آن‌ها صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا، رییس پلیس فتا اصفهان با اعلام این خبر گفت: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان در طی شش ماهه دوم سال ۹۰ و در شش ماهه اول سال ۹۱ توانسته است رتبه‌های بر‌تر کشوری را به لحاظ کشف و شناسایی مجرمان اینترنتی به دست آورد.

سرهنگ ستار خسروی به روند رو به رشد پلیس فتا استان اصفهان اشاره کرد و گفت: از زمان تاسیس پلیس فتای اصفهان تاکنون ۸۲. ۲۳ درصد از جرایم اینترنتی کشف شده‌اند که این رقم بالا‌تر از نرم جهانی بوده و در حالی است که پلیس‌های سایبری با سابقه دنیا در سال ۳۰ تا ۴۰ درصد از جرایم اینترنتی را کشف می‌کنند.

رییس پلیس فتا اصفهان از طراحی نظام جامع شناسایی بد افزار‌ها شامل ویروس‌ها و کرم‌های اینترنتی در این پلیس خبر دارد و افزود: در دنیا دو هزار و ۲۲۹ ویروس شناخته شده وجود دارد که در سال جاری ما ۱۳ ویروسی که قصد حمله به سازمان‌های دولتی و خصوصی در استان را داشتند شناسایی و در آزمایشگاه تخصصی این پلیس آن‌ها را خنثی کردیم.

خسروی در ادامه از شناسایی و برخورد با ۸۲۹ وبلاگ و سایتی که در زمینه جرایم اینترنتی فعالیت می‌کردند در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این رابطه تعداد ۱۴۰ متهم نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شدند.

وی با بیان اینکه در عصر جدید با رشد ۱۰۰ درصدی جرایم سایبری روبرو هستیم عنوان کرد: متاسفانه در این دوره مردم ما به خصوص جوانان از تهدیدهای اینترنتی به خصوص شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک و توی‌تر ناآگاه هستند و ما به عنوان پلیس فتا وظیفه داریم از جان و مال و ناموس مردم در محیط سایبری حفاظت کرده و امنیت آن‌ها را در این محیط تأمین نماییم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر