کد خبر: 13012 A

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان خبر داد:

سال گذشته ما ۱۷۰ نقطه حادثه خیز را در راه‌های برونشهری استان شناسایی کرده و به اداره راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه‌های استان معرفی کردیم که خوشبختانه تا کنون ۸۰ مورد از این نقاط اصلاح و ایمن سازی شده‌اند.

ایلنا: رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به شناسایی ۱۷۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان از اصلاح و ایمن سازی ۸۰ مورد از این نقاط خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی نیکبخت گفت: سال گذشته ما ۱۷۰ نقطه حادثه خیز را در راه‌های برونشهری استان شناسایی کرده و به اداره راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه‌های استان معرفی کردیم که خوشبختانه تا کنون ۸۰ مورد از این نقاط اصلاح و ایمن سازی شده‌اند.

وی افزود: تعدادی از این نقاط هنوز کاری بر روی آن‌ها صورت داده نشده که به دلیل هزینه بر بودن نیازمند تامین اعتبار و وقت و زمان کافی برای برطرف کردن آن‌ها است که امیدواریم با اهتمام بیشتر مسئولان مشکلات نقاط باقی مانده نیز به سرعت برطرف و ما شاهد حوادث کمتری در جاده‌های استان باشیم.

این مقام مسئول در خصوص مشکلات نقاط حادثه خیز باقی مانده به خبرنگار ما گفت: برخی از این نقاط نیازمند طرح‌هایی همچون دو بانده کردن جاده، ایجاد جاده جدید، اصلاح آسفالت جاده‌ها و احداث پل و زیر گذر هستند.

رییس پلیس راه استان با بیان اینکه هر چند اصلاح نقاط حادثه خیز در کاهش حوادث جاده‌ای تاثیر گذار است و می‌تواند به نسبت بسیاربالایی از تصادفات را پایین بیاورد افزود: البته رانندگان بایستی در رعایت سرعت مطمئنه، توجه به جلو و رعایت فاصله طولی با راننده جلویی دقت بیشتری کنند زیرا با رعایت همین موارد ساده هم می‌توانند جان خود و سرنشینانشان را مصون نگاه دارند.

نیکبخت در پایان یک بار سرعت و سبقت غیر مجاز و همچنین خستگی و خواب آلودگی را از عوامل مهم بروز بیشترین تصادف رانندگی در جاده‌های استان عنوان کرد و اظهار داشت: داشتن بیشترین راه‌های برونشهری و آزاد راه‌های استان اصفهان عموماً باعث ایجاد خستگی در رانندگان می‌شود که همین امر زمینه ساز بروز تصادفات ناگوار و واژگونی‌ها است و ما بار‌ها به رانندگان توصیه کرده‌ایم که از رانندگی درهنگام خستگی و خواب آلودگی حتماً پرهیز کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر