کد خبر: 13048 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ:

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری قاتل خیابان مدنی در کمتر از ۶ ساعت خبر داد و گفت: هم اکنون این متهم تحت بازجویی قرار دارد.

ایلنا: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از تحت بازجویی قرار گرفتن متهم خیابان مدنی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ محسن خانچرلی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: ‌دیروز در ساعت ۱۱و ۳۷ از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاعات یک درگیری در خیابان مدنی به کلانتری ۱۲۷ نارمک گزارش می‌شود که براساس اعلام سیستمی، پلیس طی ۵ دقیقه خود را محل حادثه می‌رساند.

وی ادامه داد: ‌ براساس شواهد یک قصاب نفر اول این ضرب و شتم بود. اطلاعات به دست آمده نشان داده که در فاصله ۷۰۰ متری فرد ضارب اقدام به مجروح کردن ۱۱ نفر دیگر کرده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد با توجه به اخبار به دست آمده از مردم و اطلاعاتی که از دوربین‌های منطقه به دست آمد بررسی موضوع در دستور کار قرار کرفت و به تمام واحدهای عملیاتی داده شد.

خانچرلی ادامه داد: در ساعات اولیه بعد از این درگیری پلیس موفق به دستگیری این فرد نشد اما با اقدامات فنی کارآگاهان فشار بسیاری بر محل‌های تردد و اقامت فرد ضارب ایجاد شد تا اینکه براساس این فشار‌ها قاتل به قم گریخت و در آنجا خود را به یکی از کلانتری‌ها معرفی کرد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اذعان داشت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته این متهم که حسین. ‌ک ۲۳ ساله ساکن خیابان مدنی است به پلیس آگاهی تحویل داده شد.

این مقام انتظامی گفت: این متهم دارای ۳ سابقه کیفری سرقت موتور، زورگیری و مواد مخدر از این فرد به دست آمده که با توجه به انگشت‌نگاری‌های صورت گرفته منتظر ارائه دیگر سوابق کیفری این فرد هستیم.

خانچرلی گفت: ‌اقدام شرورانه این فرد طی دیروز باعث مضروب شدن ۴ زن، ۷ مرد و مرگ یک مرد شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون متهم خیابان مدنی در حال بازجویی است گفت: این فرد انگیزه خاصی در این زمینه اعلام نکرده و می‌گوید حوالی ظهر دیروز در منزل دچار عصبانیت شده و از منزل خارج شده است لذا به یک قصابی مراجعه کرده و از وی درخواست چاقو کرده است. عدم تحویل چاقو از سوی مرد قصاب باعث برخورد وی با قاتل شده تا اولین نفری که در این زمینه مورد جرح قرار گیرد فرد قصاب باشد.

این مقام انتظامی گفت: فرد ضارب چند ماهی را در کشتارگاه مشغول به فعالیت بوده است.

خانچرلی اذعان داشت: اگر متهم خود را معرفی نمی‌کرد با تسلط ایجاد شده روی پرونده کمتر از ۸ ساعت وی را دستگیر می‌کردیم.

وی از مناسب بودن شرایط جسمی مصدومان در بیمارستان امام حسین (ع) خبر داد و بیان داشت هم اکنون مجروحان وضعیت خوبی دارند و عده‌ای به صورت سرپایی درمان شدند و عده دیگر که در بیمارستان حضور دارند با نظر دکتر می‌توانند مرخص شوند.

خانچرلی ادامه داد: ‌ بررسی اینکه این فرد معتاد بوده و یا چه نوع موادی مصرف می‌کرده است هم اکنون در حال بررسی است و روان‌شناسان هم اکنون روی این فرد در حال آزمایش هستند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا گشت پلیس در این منطقه وجود داشته یا خیر گفت: ما در این محدوده یک کانکس پلیس و کلانتری داریم که خوشبختانه امنیت کامل در منطقه برقرار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر