کد خبر: 1411 A

جانشین فرمانده ناجا:

۸۵۰ تیم امنیتی انتظامی برای برپایی هرچه بهتر این اجلاس حضور خواهند داشت/با ابلاغ زمان برگزاری این نشست در تهران اقدامات امنیتی پلیس برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس آغاز شد.

ایلنا: سردار رادان گفت: ۳۶۰ ایست بازرسی در تهران درنظر گرفته شده که ۲۰۰ ایست بازرسی برای تامین امنیت تهران توسط نیروی انتظامی و ۱۶۰ ایستگاه نیز توسط بسیج راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار احمدرضا رادان در رزمایش آغاز عملیات اجرایی تامین امنیت اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم‌تعهد گفت: ۸۵۰ تیم امنیتی انتظامی برای برپایی هرچه بهتر این اجلاس حضور خواهند داشت و با ابلاغ زمان برگزاری این نشست در تهران اقدامات امنیتی پلیس برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس آغاز شد.

وی افزود: در استان‌های همجوار و به ویژه منتهی به تهران، ایست‌های بازرسی‌ موقت و مقطعی در نظر گرفته شده است و ۳۶۰ ایستگاه بازرسی در تهران در نظر گرفته شده است که ۲۰۰ ایست بازرسی توسط ناجا برای تامین امنیت تهران و ۱۶۰ ایست بازرسی نیز توسط بسیج راه‌اندازی شده است.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: کلیه تجهیزات مورد نظر برای یگان‌های انتظامی، حفاظت شخصیت، مرز، حاشیه کویر و شرق کشور تامین شده است.

وی افزود: قرارگاه امام علی (ع) از ابتدای زمان ابلاغ اجلاس طرح‌ریزی را آغاز کرد و به اتفاق دو قرار‌گاه دیگر، مسئول تامین امنیت تهران و حفاظت از شخصیت‌هاست.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم با قرارگاه نبی‌اکرم، ستاد کل، وزارت اطلاعات و وزارت کشور و سایر نهاد‌ها در دستورکار است.

وی گفت: برای تامین امنیت کشور در سه سطح تهران بزرگ، استان‌های همجوار، استان و مناطق مرزی پیش‌بینی شده است و در تهران بزرگ چهار حلقه امنیتی تعریف شده است.

رادان افزود: در نوار مرزی به خصوص جنوب‌شرق و شمال‌غرب تشدید اقدامات در شیب ۵۰، ۳۰، ۷۰ و ۱۰۰ درصد است و هم‌ اکنون شیب کنترل در مرز‌ها ۱۰۰ درصد است و همچنین ایست بازرسی دائم و موقت، شیب ۳۰، ۵۰، ۷۰ و ۱۰۰ در کشور در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: هماهنگی‌های کامل برای تشدید اقدامات و کنترل مراقبتی در استان‌های همجوار و نزدیک ایجاد شده است و در استان‌هایی که شخصیت‌ها قصد حضور در آن‌ها را دارند نیز کارهای امنیتی انجام شده است.

جانشین فرمانده ناجا افزود: با اعلام ابلاغ آماده‌باش در کلیه یگان‌ها قبل و بعد از اجلاس، پیش‌بینی و تقویت پلیس راهور به منظور سفر مردم تهران و همچنین افزایش گشت‌ها و مراقبت‌های هوایی در کویر، ‌ مرز و آسمان تهران تقویت می‌شود.

وی تصریح کرد: ۱۱۰ هزار پرسنل ناجا به صورت مستقیم در تامین امنیت اجلاس نقش داشته و ۲۹۰۰ خودرو و ۲۵۰۰ موتور ماموریت تامین نظم و امنیت اجلاس را بر عهده دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر