کد خبر: 2150 A

رئیس پلیس راهور کشور:

محورهای خروجی تهران از امروز شلوغ می‌شوند و هر چه به پایان روز نزدیک می‌شویم به اوج ترافیک نزدیک خواهیم شد، ما امیدواریم با تلاش‌های صورت گرفته این موج ترافیکی را کنترل کنیم.

ایلنا: فرمانده راهور ناجا با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حجم سفر در شهریور ماه امسال گفت: ۹۵ درصد مردم پایبند به قانون هستند و ۵ درصد باقی جان شهروندان را مورد تهدید قرار می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسکندر مؤمنی در رزمایش دومین مرحله اجرای طرح تابستانه پلیس راهور گفت: در شهریور ماه سال گذشته دو هزار نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست دادند که ما امیدواریم با همکاری‌های صورت گرفته در سال جاری و همچنین برگزار شدن بزرگ‌ترین رویداد سیاسی جهان در پایتخت میهن اسلامیمان کاهش تلفات را در این ماه رقم بزنیم.

مومنی گفت: ۹۵ درصد مردم پایبند به قانون هستند و ۵ درصد باقی جان شهروندان را مورد تهدید قرار می‌دهند.

وی گفت: با رانندگانی که تخلف حادثه‌ساز انجام بدهند بدون اغماض با آن‌ها برخورد شده و خودروی آن‌ها به مدت ۳ روز به پارکینگ منتقل خواهد شد.

وی تصریح کرد: سال‌های ۸۴ و ۸۵ ایران یکی از کشورهای بر‌تر در کاهش تلفات جاده‌ها بود و امروز به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه در کشور تنها ۸. ۱ درصد تلفات جاده‌ای داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: این دستاورد بزرگ با همکاری تمام سازمان‌های متولی امر ترافیک از جمله سازمان راهداری، اورژانس، هلال احمر، امدادخودرو، شهرداری‌ها و استانداری‌ها محقق شده است.

وی گفت: در سال ۹۰ شاهد کاهش ۱۴ درصدی تلفات جاده‌ای در سطح کشور بوده‌ایم که این رقم باعث کاهش مرگ و میر ۳ هزار نفری در جاده‌ها و کاهش ۱۵ هزار نفری مجروحین در سطح جاده‌های کشور شد.

مومنی تاکید کرد: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو در کشور شماره‌گذاری شد و بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر گواهینامه دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: ما کاهش ۷ درصدی تلفات جاده‌ای در ۴ ماهه اول امسال داشتیم و باید این روند تا پایان شهریور ماه ادامه پیدا کند تا ما بتوانیم در پایان این ماه آماری قابل قبول را به مردم کشور ارائه کنیم.

فرمانده راهور ناجا گفت: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در حوزه کاهش تصادفات ما امید بر آن داریم که این ارقام تا پایان سال کاهش چشمگیری داشته باشند در شرایطی که تاکنون حجم سفر‌ها ۱۵ درصد افزایش یافته و مصرف سوخت در کشور بالا رفته است.

رئیس راهور ناجا گفت: محورهای خروجی تهران از امروز شلوغ می‌شوند و هر چه به پایان روز نزدیک می‌شویم به اوج ترافیک نزدیک خواهیم شد، ما امیدواریم با تلاش‌های صورت گرفته امیدواریم این موج ترافیکی را کنترل کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر