کد خبر: 2198 A

فرمانده پلیس راهور؛

در جلسات مشترکی که با مسئولان راهداری برگزار شد قرار بر این شده است که تا پایان شهریور ماه معایب محور قم - گرمسار رفع شود.

ایلنا: فرمانده پلیس راهور کشور از کنترل ۴۰ درصدی جاده‌های کشور از طریق سیستم هوشمند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرمانده راهور ناجا در حاشیه رزمایش آغاز دومین مرحله طرح تابستانه پلیس راهور گفت: ما بسیار خوشحالیم که حجم سفر‌ها در سطح کشور افزایش یافته است چرا که این نشان از جریان داشتن زندگی مردم است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۵ درصد  به حجم سفرهای کشور افزایش یافته است که امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه‌ها و مشارکت مردم رقم تلفات جاده‌ای به کمترین حد خود تقلیل یابد.

وی گفت: خوشبختانه آمار تلفات در جاده‌های کشور به دلیل قانونمند شدن مردم هر روز روند کاهشی دارد که امیدواریم مردم با پرهیز از عجله و شتابزدگی در جاده‌ها این رقم‌ها را به کمترین حد خود تقلیل دهند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اهمیت توجه به محور قم - گرمسار گفت: در جلسات مشترکی که با مسئولان راهداری برگزار شد قرار بر این شده است که تا پایان شهریور ماه معایب این محور از بین برود و این جاده به جاده استاندارد و مطابق با میزان تردد جاده‌ای تنظیم شود.

وی در ادامه توضیحات خود به مرگ ۲۷ هزار نفر در جاده‌های کشور طی سال ۸۵ اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امروز با وجود ۱۶ میلیون خودرو در کشور تعداد کشته‌ها به ۲۰ هزار نفر رسیده این در شرایطی است که ما بر این باوریم که حتی فوت یک نفر در جاده‌های کشور آماری بسیار تکان‌دهنده است.

مؤمنی از کنترل ۴۰ درصدی جاده‌های کشور توسط سیستم هوشمند خبر داد و گفت: باید در جاده‌هایی که حتی پلیس حضور ندارد تردد خودرو‌ها به صورت ۲۴ ساعته کنترل شود همانطور که هم اکنون این مهم در محورهای تهران - مشهد، اصفهان - شیراز و محورهای شمالی کشور محقق شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر