کد خبر: 2539 A

سردار مومنی رییس پلیس راهور ناجا:

در همه اجلاس‌های این چنینی، محدودیت‌هایی صورت می‌گیرد و تا حد امکان تلاش کردیم که شدت این محدودیت‌ها در کمترین حد خود باشد تا موجب ایجاد مشکل در برای مردم نشود.از شهروندان می‏خواهیم در صورتی که کار ضروری ندارند از تردد داخل شهر خودداری کنند.

ایلنا: سردار مومنی رییس پلیس راهور ناجا گفت: به منظور ایجاد نظم بیشتر و کنترل ترافیک شهری در روزهای برگزاری اجلاس غیر متعهد ها در تهران اعمال محدودیت تردد‌ها از فردا ۸ شهریور آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار مومنی در نشست خبری شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهد‌ها، با اعلام آغاز اعمال محدودیت تردد‌ها از فردا افزود: در این نشست درباره اجلاس اطلاع رسانی دقیق انجام خواهد شد و لازم است تاکید کنم که این تمهیدات ترافیکی تنها مختص تهران نیست.

وی گفت: کشورهایی در این اجلاس حضور دارند که مجموعا بیش از ۵ میلیارد از جمعیت جهان را شامل می‌شوند و در واقع ۷۰درصد جمعیت جهان در کشورهای غیر متعهد زندگی می‌کنند.

رئیس پلیس راهور تهران ادامه داد: ‌ چنین رویدادی در بسیاری از کشور‌ها بسیار کم سابقه است و قطعا تاثیرگذاری این جنبش کاملا مشهود است چرا که تمام رسانه‌ها، این اجلاس را لحظه به لحظه پوشش می‌دهند.

وی گفت: در همه مناسبت‌ها و اجلاس‌های این چنینی، چنین محدودیت‌هایی صورت می‌گیرد و ما تمهیداتی را پیش بینی کردیم و تا حد امکان تلاش کردیم که شدت این محدودیت‌ها در کمترین حد خود باشد تا موجب ایجاد مشکل در برای مردم نشود.

وی اظهار داشت: من پیشاپیش به دلیل اعمال این محدودیت‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم که با همکاری مردم و ناجا مشکلی در ارتباط با مسائل ترافیکی و راه‌ها شاهد نباشیم.

مومنی تاکید کرد: باید تلاش کنیم و با ایجاد ثبات و آرامش و نظم اجتماعی به جهانیان نشان دهیم که در همه ابعاد از جمله ابعاد ترافیکی ایران کشوری امن و منظم است و دارای نظم اجتماعی پایدار است.

سردار مومنی در ادامه با تشریح محدودیت‌های ترافیکی در تهران گفت: این محدودیت‌ها در برخی از مناطق تهران اعمال می‌شود و سایر نقاط شهر جزء این محدودیت‌ها نباشد تردد به شکل ثابت ادامه خواهد داشت.

وی گفت: تاکید ما براین است که براساس قانون کلیه رانندگان، گواهی نامه و کارت شناسایی خودروی خود را به همراه بیاورند چون کنترل می‌شود همچنین ماشین‌های سنگین حمل بار ملزم به همراه داشتن همه مدارک به ویژه بارنامه خود هستند.

ریس پلیس راهور ناجا ادامه داد: محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد در ایام تعطیلات نیز به قوت خود باقی است و کلیه مراکز شماره گذاری باز است و به فعالیت ادامه خواهند داد.

مومنی باتاکید بر این مطلب که در محدودههای مشخص شده توسط ناجا از تردد‌های غیر ضروری خودداری شود گفت: این محدودیت‌هایی که مشخص شده شامل دو بخش است یکی اینکه در بخشی از تهران محدودیت تردد داریم و در بخشی دیگر ممنوعیت توقف. همچنین ممنوعیت تردد کامیون در بزرگراه‌ها را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بخشی از محدودیت‌ها به صورت مقطعی و موقت است که براساس ضرورت اعمال می‌شود که شامل میدان تجریش، جنوب به شمال خیابان ولیعصر و برعکس و اتوبان نیایش، محدودیت موقت دارند.

وی با تاکید بر محدودیتهای خیابانهای منتهی به سالن اجلاس ادامه داد: ممنوعیت کامل از فردا ۸ شهریور اعمال می‌گردد که در خیابان البرز، خیابان طاهری و کلیه فرعی‌های آن محدودیت کامل وجود دارد همچنین تردد در خیابان حجازی حد فاصل شرق به غرب یک طرفه خواهد بود و خیابان یمن جنوبی و خیابان رشید الدین فض الله ممنوعیت کامل تردد تا پایان اجلاس را خواهیم داشت.

مومنی ادامه داد: در ارتباط با ممنوعیت توقف میدان شهید بهشتی، ضلع شمال وجنوب بزرگراه شهید چمران در همه محدوده‌ها خیابان خاوری، خیابان البرز، خیابان فلاحی، خیابان جاودان، میدان دربند و خیابان دربند تا دربه سنگی توقف ممنوع است همچنین تردد کامیون و خودروهای سنگین نیز در این محدوده‌ها ممنوع است. همت شرق از سمت آزادگان، اتوبان حکیم از محدوده المپیک به سمت شرق، جاده مخصوص، آزادراه کرج- تهران از آزادگان به شرق بزرگراه یادگار امام، بزرگراه تندگویان به شمال، بزرگراه نیایش از سمت سردار جنگل به شرق.

رئیس پلیس راهور اضافه کرد: تردد موتور سیکلت‌ها شامل‌‌ همان قوانینی است که در ارتباط با وسایل نقلیه وسواری خواهد شد و کلیه معابر دیگر به جز محدوده‌هایی که اعلام شد تردد به صورت عادی است و کلیه سیستم حمل و نقل اتوبوس رانی تعطیل نخواهد بود.

وی گفت: پلیس همه توان و ظرفیت استفاده خواهد کرد و نیروهای ما از مدت‌ها قبل در آماده باش کامل هستند و از جند ماه قبل برنامه ریزی شده است.

مومنی ادامه داد: ۱۱ هزار پلیس برای کنترل ترافیکی و تمهیدات اندیشیده شده برای هر چه بهتر برگزاری شدن اجلاس به کارگیری شده‌اند دلیل اینکه برخی از میهمانان در سایر استان‌ها نیز حضور خواهند داشت برخی از تمهیدات به این استان‌ها نیز اعمال خواهد شد.

رییس پلیس راهور کشور درباره سفر برخی از سران اجلاس شانزدهم به سایر شهر‌ها، گفت: برای امنیت تردد در کل کشور به ویژه در ۱۲ استان تمهیدات لازم پیش بینی شده است این امنیت در مسیر جاده‌های برون شهری و شهرهایی همچون قم، مشهد، اصفهان، شیراز، استانهای شمالی و... ایجاد شده است.

مومنی درباره آغاز سفرهای شهروندان تهرانی به مناسبت تعطیلی چند روز گفت: هم اکنون در تمامی معابر برون شهری تهران حجم بالایی از تردد‌ها را شاهد هستیم مسیرهای شمالی که از صبح دیروز دارای بار ترافیک هستند هم اکنون نیز در این شرایط به سر می‌برند سایر جاده‌ها فیروز کوه، کندوان، بزرگراه‌های کرج، قم، سمنان نیز از حجم بالایی برخوردارند.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورتی که کار ضروری ندارند از تردد داخل شهر خودداری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر