کد خبر: 2559 A

مشمولان غیر غایبی که تا پایان سال ۱۳۹۰ واجد شرایط معافیت‌هایی از قبیل معافیت جد و جده، سه برادری و غیره بوده‌اند تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند تا برای ثبت و رسیدگی به درخواست خود اقدام کنند.

سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا اعلام کرد: مشمولان غیر غایبی که تا پایان سال ۱۳۹۰ واجد شرایط معافیت‌هایی از قبیل معافیت جد و جده، سه برادری و غیره بوده‌اند تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند تا برای ثبت و رسیدگی به درخواست خود اقدام کنند.

به گـزارش ایلنا، سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا طی اطلاعیه‌ای اعلام داشت: پیرو اطلاع رسانی قبلی، با توجه به اینکه تصویب قانون وظیفه عمومی تغییر ضوابط برخی از معافیت‌ها و یا حذف آن‌ها را در برداشته است، در این راستا برخی ازمشمولان که واجد شرایط معافیت‌های مقرردر سال ۹۰ از قبیل معافیت جد و جده، سه برادری، کسرخدمت منجر به معافیت، پدر در حبس و... بوده و بدلیل عدم آگاهی و یا پاره‌ای از مشکلات فقط تا پایان سال ۹۰ موفق به بهره‌مندی از این نوع معافیت‌ها نبوده‌اند درصورتیکه همچنان واجد شرایط این معافیت‌ها باشند تا پایان شهریور ماه امسال (۳۱/۶/۹۱) فرصت دارند تا برای ثبت درخواست خود از طریق دفا‌تر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) اقدام کنند.

این اطلاعیه در خصوص شرایط معافیت سه برادری در سال ۹۰ می‌افزاید: با مساعدت صورت گرفته در خصوص این نوع معافیت، چنانچه فرزند سوم خانواده حداقل نیمی از مدت خدمت دوره ضرورت (۹ماه) را تا پایان سال ۹۰ گذرانده و خدمت وی همچنان استمرار داشته باشد، بعنوان برادر خدمت کرده محسوب شده و برادر چهارم وی تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ مهلت داشته تا برای ثبت درخواست خود به دفا‌تر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه کند.

در معافیت مذکور برادر دارای سابقه خدمت درصورت فوت، بعنوان برادر خدمت کرده محسوب شده و همچنین کسرخدمت بسیج برادران خدمت کرده نیز جزء مدت خدمت آنان لحاظ و گواهی کسرخدمت بسیج صادره در سال ۹۱ نیزقابل محاسبه خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر