کد خبر: 37114 A

به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح؛

بررسی یافته‌های پژوهشی سازمان قضایی نیروهای مسلح درباره جرائم مالی نظیر اختلاس و سرقت در سال‌های گذشته و تطبیق آن با مسائل جدید از موضوعات مورد بحث در این همایش است.

ایلنا: چهاردهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران، دوم بهمن امسال به میزبانی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، احمد غلامی مدیر کل عفو و پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح با اعلام این خبر گفت: در این همایش علل و عوامل ارتکاب و راهکارهای مؤثر بر پیشگیری از وقوع جرایم مالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

غلامی افزود: اقتضائات اقتصاد مقاومتی و مسائل و مشکلات جامعه که بخش اعظم آن به اوضاع اقتصاد جهانی و فشارهای خارجی برای روحیه استکبارستیزی و ایستادگی ملت ما در برابر زیاده خواهی غرب و دشمنان انقلاب اسلامی باز می‌گردد ایجاب می‌کند که راهکارهای مناسب و پیشگیرانه فراکیفری در این زمینه در دسترس مسئولان و تصمیم گیرندگان قرار گیرد.

وی بررسی یافته‌های پژوهشی سازمان قضایی نیروهای مسلح درباره جرائم مالی نظیر اختلاس و سرقت در سال‌های گذشته و تطبیق آن با مسائل جدید را از دیگر موضوعات مورد بحث در این همایش برشمرد.

غلامی خاطر نشان کرد: خوشبختانه نرخ ارتکاب جرائم در سازمان‌ها و یگان‌های نیروهای مسلح به خصوص جرائم مالی بسیار پایین بوده اما وجود برخی متغیر‌ها احتمال ارتکاب به این دسته از جرائم را ممکن است افزایش دهد.

مدیرکل عفو و پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح به برنامه‌ریزی مقدماتی مناسب برای برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت: به منظور استفاده بهتر از نظرات تخصصی فرماندهان و کار‌شناسان خبره، کمیسیون‌های تخصصی چهارگانه شامل کمیسیون فرماندهان صف و ستاد، کمیسیون مسئولین عقیدتی سیاسی و دفا‌تر نمایندگی ولی فقیه، کمیسیون مسئولین حفاظت اطلاعات و کمیسیون مسئولین بازرسی، قضایی و نیروی انسانی از ماه‌ها قبل در نیروهای مختلف تشکیل شده که ماحصل آن طی گزارش در همایش ارائه می‌شود.

وی درباره برنامه‌های این همایش گفت: در این همایش معاون اول قوه قضاییه پیرامون «ضرورت تعامل و ایجاد وحدت رویه در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه» سخنرانی خواهند کرد و رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز به تبیین برنامه مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح و اقدامات به عمل آمده در سال ۹۱ خواهند پرداخت، همچنین رئیس دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) و معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کنند.

وی افزود: در بخش دوم این همایش، معاون بازرسی ارتش، معاون نیروی انسانی سپاه، رئیس بازرسی کل ناجا و معاون بازرسی وزارت دفاع به عنوان مخبران کمیسیون‌های داخلی نیرو‌ها، گزارش‌های خود را ارائه خواهند کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر