کد خبر: 42873 A

از کل تلفات حوادث رانندگی نه ماهه امسال نه هزار و ۴۸۵ نفر در مسیرهای برون‌شهری، ‌ چهار هزار و ۳۰۹ نفر در مسیرهای دورن‌شهری، یکهزار و ۵۰۸ نفر در جاده‌های روستایی و ۷۹ نفر در مسیرهای نامعلوم جان باخته‌اند.

ایلنا: در نه ماهه سال جاری ۱۵ هزار و ۳۸۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تلفات حوادث رانندگی ۱۶ هزار و ۴۶۰ نفر بود با کاهش ۶. ۶ درصدی مواجه بوده‌است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در نه ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۴۷ مرد و سه هزار و ۳۳۴ زن در حوادث رانندگی جان باخته‌اند که بیشترین تلفات این حوادث به ترتیب در استان‌های تهران با یکهزار و ۲۱۲، فارس با یکهزار و ۱۷۶ و خراسان رضوی با یکهزار و ۱۲۲ فوتی و کمترین آن در استان‌های ایلام با ۱۱۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۳۱ و خراسان جنوبی با ۱۷۱ فوتی ثبت شده‌است.

بر اساس این گزارش از کل تلفات حوادث رانندگی نه ماهه امسال نه هزار و ۴۸۵ نفر در مسیرهای برون‌شهری، ‌ چهار هزار و ۳۰۹ نفر در مسیرهای دورن‌شهری، یکهزار و ۵۰۸ نفر در جاده‌های روستایی و ۷۹ نفر در مسیرهای نامعلوم جان باخته‌اند.

همچنین در نه ماهه امسال ۲۵۳ هزار و ۶۸۷ نفر (۱۸۴ هزار و ۴۱۶ مرد و ۶۹ هزار و ۲۷۱ زن) در حوادث رانندگی مصدوم شده و به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶. ۶ درصد بیشتر شده‌است؛ بر اساس آمارهای موجود تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به این سازمان طی نه ماهه امسال در تمامی استان‌ها به جز خراسان جنوبی، سمنان، گلستان، هرمزگان و یزد با افزایش مواجه بوده‌است.

کاهش ۱۴ درصدی فوتی‌های حوادث رانندگی آذر

در آذر امسال یکهزار و ۲۵۵ نفر (۹۷۳ مرد و ۲۸۲ زن) در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴. ۳ درصد کمتر شده‌است.

همچنین تعداد مصدومین حوادث رانندگی آذر امسال که به پزشکی قانونی مراجعه کردند، با ۵. ۹ درصد افزایش از ۲۱ هزار و ۶۴۷ نفر در نه ماهه سال قبل به ۲۲ هزار و ۹۲۰ نفر در نه ماهه امسال رسیده‌است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر