کد خبر: 42947 A

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد:

در نه ماه امسال ۱۲ هزار و ۴۷ مرد و ۳ هزار و ۳۳۴ زن در حوادث رانندگی جان باختند/ بر اساس آمارهای موجود تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به این سازمان طی ۹ ماهه امسال در تمام استان‌ها به جز خراسان جنوبی، سمنان، گلستان، هرمزگان و یزد با افزایش مواجه بوده ‌است.

ایلنا: سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در نه ماه امسال ۱۲ هزار و ۴۷ مرد و ۳ هزار و ۳۳۴ زن در حوادث رانندگی جان باختند که بیشترین تلفات مربوط به استان‌های تهران با هزار و ۲۱۲ نفر و کمترین آن مربوط به استان‌ ایلام با ۱۱۹ نفر فوتی ثبت شده‌است.

به گزارش ایلنا، سازمان پزشکی قانونی کشور، اعلام کرد: در نه ماه امسال ۱۲ هزار و ۴۷ مرد و ۳ هزار و ۳۳۴ زن در حوادث رانندگی جان باختند که بیشترین تلفات این حوادث به ترتیب در استان‌های تهران با هزار و ۲۱۲، فارس با هزار و ۱۷۶ و خراسان رضوی با هزار و ۱۲۲ فوتی و کمترین آن در استان‌های ایلام با ۱۱۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۳۱ و خراسان جنوبی با ۱۷۱ فوتی ثبت شده‌است.

همچنین از کل تلفات حوادث رانندگی ۹ ماه امسال، ۹ هزار و ۴۸۵ نفر در مسیرهای برون‌شهری، ‌ ۴ هزار و ۳۰۹ نفر در مسیرهای دورن‌شهری، هزار و ۵۰۸ نفر در جاده‌های روستایی و ۷۹ نفر در مسیرهای نامعلوم جان باخته‌اند.

همچنین در نه ماه امسال ۲۵۳ هزار و ۶۸۷ نفر (۱۸۴ هزار و ۴۱۶ مرد و ۶۹ هزار و ۲۷۱ زن) در حوادث رانندگی مصدوم شده و به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶. ۶ درصد بیشتر شده‌است.

بر اساس آمارهای موجود تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به این سازمان طی ۹ ماهه امسال در تمام استان‌ها به جز خراسان جنوبی، سمنان، گلستان، هرمزگان و یزد با افزایش مواجه بوده ‌است.

در آذر امسال هزار و ۲۵۵ نفر (۹۷۳ مرد و ۲۸۲ زن) در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴. ۳ درصد کمتر شده ‌است.

همچنین تعداد مصدومان حوادث رانندگی آذر امسال که به پزشکی قانونی مراجعه کردند، با ۵. ۹ درصد افزایش از ۲۱ هزار و ۶۴۷ نفر در نه ماهه سال قبل به ۲۲ هزار و ۹۲۰ نفر در نه ماهه امسال رسیده‌است.

تهران سازمان پزشکی قانونی تلفات جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر