کد خبر: 4864 A

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

بیش از ۳۷۰۰ نفر در جمهوری اسلامی ایران جان خود را در راه مبارزه با مواد مخدر از دست داده‌اند تا جوانان سایر کشور‌ها به‌ویژه اروپایی معتاد نشوند و این نکته‌ای است که دوستان ما در سازمان ملل باید به آن توجه کنند.

ایلنا: مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست مشترک مدیران کل تخصصی این ستاد با مسئولان دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر سعی در شکستن تمرکزمحوری برنامه‌های مبارزه دارد.

به گزارش ایلنا؛ محمدصادق فتح‌الهی در این نشست که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: بیش از ۳۷۰۰ نفر در جمهوری اسلامی ایران جان خود را در راه مبارزه با مواد مخدر از دست داده‌اند تا جوانان سایر کشور‌ها به‌ویژه اروپایی معتاد نشوند و این نکته‌ای است که دوستان ما در سازمان ملل باید به آن توجه کنند، ما به‌عنوان یک ایرانی مسلمان در مقابل مواد مخدری که در دنیا توزیع می‌شود احساس مسوولیت می‌کنیم و کمترین توقع ما از دوستانمان در آن سوی مرز‌ها این است که حساسیت ما را متناسب با ماموریت‌های خود درک کنند و با بهانه‌های واهی تحریم، مانع از ارسال تجهیزات و امکانات مود نیاز برای مبارزه جدی‌تر بر علیه سوداگران بین‌المللی مواد مخدر نشوند.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر  افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر سعی در شکستن تمرکزمحوری برنامه‌های مبارزه دارد.

وی گفت: واقعیت این است که استکبار جهانی به کمک ابزار رسانه‌ای خود تلاش کرده تا چهره غیرواقعی از جامعه اسلامی ایران به نمایش بگذارد و لذا گاهی دیده می‌شود که به دلیل همین شناخت ناصحیح و غیر واقعی، برنامه‌های غیر منطبق بر واقعیات جامعه ما ارائه شده و نقش جدی مردم در جامعه مردم‌سالاری دینی با سابقه فرهنگی و تمدنی خاص خود نادیده انگاشته می‌شود.

وی تصریح کرد: بنابراین اگر طرحی برای یک برنامه اجتماعی با نگاه مشخص جامعه‌شناختی و مردم‌شناختی طراحی نشود، قطعاً در اجرا با مشکلاتی روبرو خواهد شد یا حداقلش این است که اصطکاکات و موانع اجتماعی باعث می‌شود سرعت اجرای برنامه‌ها آنگونه که مورد انتظار است انجام نشود.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد با بیان اینکه تاریخ نشان داده است که مردم هرگاه احساس مسوولیت می‌کنند به خوبی وارد عرصه مبارزه می‌شوند، اظهار کرد: برخی برنامه‌های مبارزه منطبق بر شناخت غیر اصولی سایر جوامع، تمرکزمحور و بر محوریت دستگاه‌های دولتی هستند و متقابلاً ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با تکیه بر سوابق تاریخی مردم تلاش دارد تا این تمرکزمحوری را بشکند تا مردم، بیشتر فرصت ادای وظیفه براساس احساس مسوولیت خود داشته باشند، بنابراین به جایگاه سمن‌ها نه فقط به‌عنوان یک ابزار بلکه باید به‌عنوان یک مبنا نگاه شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر