کد خبر: 58605 A

جانشین فرماندهی انتظامی کرمان؛

در ایام تعطیلات نوروز امسال، تا کنون سوانح رانندگی منجر به فوت، ۵۲ درصد و تصادفات جرحی، ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته‌اند.

ایلنا: جانشین فرماندهی انتظامی کرمان ضمن تاکید بر پوشش جاده‌های استان با استفاده از یک هزار گشت خودرویی و موتوری، گفت: تصادفات فوتی در ایام نوروز امسال ۵۲ درصد کاهش داشته‌اند.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ «علی کاظمی»، با اشاره به حضور پررنگ پلیس در سطح جاده‌های استان و ارائه خدمات گوناگون انتظامی، ترافیکی و اجتماعی به مسافران نوروزی، اظهار داشت: پلیس با ارائه خدمات مضاعف وخدمت صادقانه در ایام نوروز، می‌تواند مشارکت و اعتماد مردمی را افزایش دهد که رضایتمندی مردم از عملکرد ماموران انتظامی در طول چند روز اخیر، نشان از تحقق این امر در استان کرمان است.

وی ضمن تاکید بر پوشش جاده‌های استان با استفاده از یک هزار گشت خودرویی و موتوری و استقرار ۱۱۲ پایگاه پلیس در چادر و کانکس، خاطر نشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز امسال، تا کنون سوانح رانندگی منجر به فوت، ۵۲ درصد و تصادفات جرحی، ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته‌اند.

وی آموزش همگانی و نهادینه سازی فرهنگ انضباط اجتماعی در میان مردم، استفاده از فناوری‌های نوین و سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیکی در سطح جاده‌ها، شناسایی نقاط حادثه خیز استان و ایمنی سازی آن‌ها و تسریع در خدمات رسانی به مجروحان حوادث را از جمله دلایل کاهش سوانح و تلفات در این ایام دانست و ابراز داشت: پلیس دلسوز مردم است و هم‌کاری مردم در اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، سلامت آنان را در پی خواهد داشت.

این مقام مسئول اظهار داشت: تصاویر ارسالی از دوربین‌های کنترل ترافیک و گزارشات پلیس راه و راهور کرمان حاکی از آن است که مسافران نوروزی در همه جای استان، شاهد ترافیکی روان در سطح معابر درون شهری و برون شهری هستند.

جانشنین فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به وقوع ۸۱ درصد تصادفات از ساعت ۱۲ تا ۲۴، توصیه کرد: رانندگان هنگام احساس خستگی و خواب آلودگی، بلافاصله وسیله نقلیه خود را متوقف کرده، استراحت نمایند و به بهانه نزدیک بودن مقصد، به رانندگی ادامه ندهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر