کد خبر: 62353 A

معاونت اجتماعی مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با ایلنا:

در راستای حفاظت از منابع ارزشمند آبزی با انجام یک هزار و ۱۴۰ مرحله گشت دریایی و هزار و ۸۱۰ مرحله گشت ساحلی، هفت هزار و ۹۳۱ فروند شناور، هزار و ۶۰۰ باب از اماکن، صیدگاه‌ها و مراکز عرضه و توزیع آبزیان مورد بازرسی و بازدید قرار گرفتند.

ایلنا: معاونت اجتماعی مرزبانی ناجا گفت: دریابانی چابهار بیش از ۱۵۱ هزار لیتر سوخت قاچاق در نیمه اول فروردین ماه امسال کشف کرد.

سرهنگ نیکو فرد در گفت‌و‌گو خبرنگار ایلنا با اعلام اقدامات انجام شده و عملکرد مرزبانی، گفت: در راستای تشدید اقدامات کنترلی و امنیتی، مأموران دریابانی با پوشش و کنترل سواحل جنوب استان، انجام گشت‌های دریایی فعال در حوزه آبهای سرزمینی، کارهای اطلاعاتی و بکارگیری منابع خبری در سطح حوزه مأموریتی توانستند از خروج سرمایه‌های ملی جلوگیری و افراد مرتبط در این زمینه را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و اقدامات خوبی که از سوی کارکنان پایگاه‌های یگانهای حفاظت شیلات استانهای ساحلی صورت گرفت، موفقیت‌های زیادی در این ایام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کسب کرده‌ایم.

وی افزود: در راستای حفاظت از منابع ارزشمند آبزی با انجام یک هزار و ۱۴۰ مرحله گشت دریایی و هزار و ۸۱۰ مرحله گشت ساحلی، هفت هزار و ۹۳۱ فروند شناور، هزار و ۶۰۰ باب از اماکن، صیدگاه‌ها و مراکز عرضه و توزیع آبزیان مورد بازرسی و بازدید قرار گرفتند.

وی با اشاره به دستگیری ۲۴۵ متهم در این رابطه از توقیف ۳۸ فروند شناور صیادان متخلف و کشف پنج هزار و ۵۷ کیلوگرم انواع آبزیان در نیمه اول فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گفته سرهنگ نیکوفرد، طی این مدت، ۶۰ هزار و ۲۹۹ رشته انواع دام و تور و ۲۶ فروند قایق پارویی صیادان متخلف و غیرمجاز توقیف شد.

وی با اشاره به تعامل و هماهنگی بسیار خوب فرمانده هان دریابانی و انتظامی استان‌ها و همچنین یگانهای حفاظت شیلات در استان‌های ساحلی بر تشدید برخورد با صیادان غیرمجاز در بحث حفاظت از منابع ارزشمند آبزی کشور تاکید کرد.

وی از کشف ۱۵۱ هزار و ۷۸۰ لیتر فرآورده‌های سوختی قاچاق در نیمه اول فروردین ماه امسال خبر داد و افزود: در این رابطه، ۱۵۹ قاچاقچی دستگیر، ۹۵ فروند شناور و ۴۴ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

معاونت اجتماعی مرزبانی ناجا در ادامه با اشاره به دستگیری ۱۹ قاچاقچی سوخت از کشف بیش از ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق خبر داد و گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با تشدید اقدامات کنترلی و اجرای تاکتیک‌های مؤثر عملیاتی علیه قاچاقچیان موفق شدند از خروج مقادیر قابل توجهی مواد سوختی از کشور جلوگیری کنند و در این رابطه مأموران هنگ موفق به توقیف ۱۹ دستگاه خودرو حامل سوخت قاچاق شدند.

وی با تاکید براینکه برخورد با متجاوزان به حریم امنیتی مرز و قاچاقچیان به صورت جدی در دستور کار مرزبانی قرار دارد، اظهار داشت: قاچاقچیان و سودجویان سلامت اقتصادی و اجتماعی را هدف گرفته‌اند و این افراد باید بدانند نقطه امنی برای فعالیتشان در نوار مرزی منطقه وجود ندارد و تجاوز به حریم امنیتی ممنوعه هزینه زیادی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.


نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر