کد خبر: 67432 A

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور خبر داد؛

با تسهیل امکان ثبت به موقع وقایع حیاتی از طریق استقرار ماموران ثبت احوال در زایشگاه‌ها و اتصال آن‌ها به پایگاه اطلاعات جمعیتی درصد ثبت ولادت و موارد فوت در مهلت قانونی افزایش یافته است.

ایلنا: معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور از اتصال بیش از ۶۰ بیمارستان در سراسر کشور به پایگاه اطلاعات جمعیتی خبر داد.

به گزارش ایلنا، به نقل از دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل، حمید پارسایی با اشاره به اقدامات سازمان ثبت‌ احوال برای ثبت برخط ولادت و فوت، اظهارداشت: تاکنون بیش از ۶۰ بیمارستان در سراسر کشور و همینطور ۱۱ آرامستان به پایگاه اطلاعات جمعیت متصل شدند و به تدریج این پوشش در بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها کامل خواهد شد و به این ترتیب ثبت واقعه ولادت در این مراکز در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته نزدیک به ۲۰ درصد از موارد فوت و ۳۰ درصد ولادت‌ها ظرف مهلت قانونی انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: با تسهیل امکان ثبت به موقع وقایع حیاتی از طریق استقرار ماموران ثبت احوال در زایشگاه‌ها و اتصال آن‌ها به پایگاه اطلاعات جمعیتی درصد ثبت ولادت و موارد فوت در مهلت قانونی افزایش یافته است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت‌ احوال کشور با یادآوری دشواری فرآیند دستیابی به آمار ۱۰۰ درصدی و نیاز به برنامه ریزی جهت دستیابی به این مهم، گفت: پروژه‌هایی برای پوشش کامل وقایع حیاتی در دستور کار ثبت احوال قرار دارد که در آینده اجرایی خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر