کد خبر: 67436 A

سال گذشته حوادث واژگونی در محورهای مواصلاتی زابل به نهبندان با ۵/۴۵ درصد، زاهدان به خاش ۶/۳۵ درصد و زاهدان به زابل ۸/۲۸ درصد رشد داشته است.

ایلنا: پلیس راه سیستان و بلوچستان محورهای روستایی شهرستان‌های سراوان و زابلی را به عنوان بحرانی‌ترین محورهای جاده‌ای جنوب استان معرفی کرد.

به گزارش ایلنا، فرزاد ملک محمدی سرپرست پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: در تجزیه و تحلیل حوادث جاده ای۱۲ ماه سال گذشته واژگونی خودرو بیشترین علت حوادث رانندگی بوده است.

وی افزود: طی سال گذشته محورهای روستایی شهرستان‌های سراوان و زابلی با رشد ۱/۱۲۶ درصدی در واژگونی خودرو‌ها و ۲/۴۱ درصدی تصادفات رخ به رخ بیشترین آمار تصادفات جاده‌ای را به خود اختصاص دادند و بحرانی‌ترین محورهای مواصلای جنوب سیستان و بلوچستان بودند.

سرپرست پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سال گذشته حوادث واژگونی در محورهای مواصلاتی زابل به نهبندان با ۵/۴۵ درصد، زاهدان به خاش ۶/۳۵ درصد و زاهدان به زابل ۸/۲۸ درصد رشد داشته است.

ملک محمدی بیان داشت: طی ۱۲ ماه گذشته ۷۱/۳۶ درصد از تخلفات حادثه ساز در محورهای مواصلاتی شمال سیستان و بلوچستان تخطی از سرعت مطمئنه بود که علت اصلی حوادث واژگونی خودرو‌ها نیز مربوط به همین تخلف حادثه ساز است.

وی در ادامه از کاهش ۶/۶ درصدی کشته شدگان حوادث جاده‌ای طی ۱۲ ماه گذشته خبر داد و گفت: با اقدامات انتظامی و ترافیکی و هماهنگی با یگان‌های انتظامی خوشبختانه در این مدت حوادث مربوط به خودروهای سوخت کش ۲۵ درصد کاهش داشته است که عمده کاهش نیز مربوط به ماه‌های بهمن و اسفند ماه است.

سرپرست پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان از افزایش ۶۳ درصدی توقیف خودروهای متخلف که بیشتر از دو تخلف حادثه ساز در محورهای مواصلاتی استان انجام داده بودند خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر