کد خبر: 67660 A

رئیس دیوان عدالت اداری:

یکی از بخش‌های کاری در دیوان عدالت اداری رسیدگی به پرونده‌های مربوط به کارگران است که سعی می‌کنیم در این هفته به احترام این عزیزان، هدیه‌ای به آن‌ها داده باشیم.

ایلنا: رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر زمینه‌سازی برای حضور مردم در انتخابات پیش‌رو اظهار امیدواری کرد، خداوند به برخی مسوولان چنان تدبیر و اندیشه‌ای عنایت کند که در این برهه حساس آنگونه که شایسته نظام است، حرکت کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه نهم اردیبهشت هیات عمومی گفت: جامعه ما نیازمند آرامشی است که زمینه‌ساز حضور حماسی ملت در صحنه انتخابات باشد و مسوولان باید چنان سخن بگویند و مردم را از مواهب نظام به گونه‌ای برخوردار سازند که دلسردی و نومیدی در ایشان ایجاد نشود.

وی افزود: ما نیز حرف زیادی برای گفتن داریم، لکن به خاطر مصالح کلی نظام و اشاراتی که مقام معظم رهبری فرمودند، سکوت می‌کنیم تا فضای جامعه شاد و آرام بوده و شاهد حضور چشمگیر مردم پای صندوق‌های رای باشیم.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد ما وظیفه داریم هریک به سهم خود زمینه حضور گسترده‌تر مردم را در این حماسه که «حماسه سیاسی» نامگذاری شده است، فراهم آوریم.

حضرت زهرا (س) الگو و اسوه

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری همچنین روز ولادت حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا (س) را که مصادف با روز زن و مادر است، تبریک گفت.

وی اظهار داشت: وجود بانویی اینچنین و شخصیتی که همچون کوکب در آسمان معنویت مکتب و مذهب ما می‌درخشد، سعادتی توصیف‌ناپذیر است.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: دنیا کجا چنین بانویی دارد که به عنوان فخر نساء عالمین و الگو ارایه دهد؟ خدا را بر این نعمت بزرگ که ما شیعیان از آن متنعمیم، شاکریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: وقتی امام هادی (ع) چنین تعبیری دارند که امامان معصوم (ع) بر مردم حجت‌اند و حضرت زهرا (س) بر آن‌ها (امامان علیهم السلام)، بنابراین باید در برابر چنین بانویی سر تعظیم فرو آورد و از آن بزرگوار درس چگونه زیستن را آموخت.

وی با اشاره به اینکه چنین روز فرخنده‌ای به حق روز مادر نامگذاری شده است، گفت: تکریم مادر در چنین روزی باید به عنوان یک سمبل شناخته شود و الا وظیفه هر انسانی است که مادرش را همواره ارج نهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به روایتی از حضرت زهرا (س) افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) فرمودند، «همیشه در خدمت مادر و پایبند او باش، زیرا بهشت، زیر پای مادر است».

وی همچنین در ادامه به نامگذاری روز ولادت حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن نیز اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه امروزه بر اثر غلبه فرهنگ غربی در بخش‌هایی از جامعه، زن آنگونه که شایسته است، مورد کرامت قرار نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: خیانت بزرگی که رضا خان به عنوان سرسپرده انگلیس تحت لوای آزادی زن در حق جامعه اسلامی ما کرد و همچنین آثارو تبعات ضربه‌ای را که اقدام وی به کرامت زن زد، همچنان در جامعه شاهد هستیم.

رئیس دیوان عدالت اداری حضور موثر دستگاه تبلیغاتی غرب و کم‌کاری‌هایی را که در عرصه فرهنگی کشور صورت می‌گیرد، عاملی دانست که موجب شده است همچنان شاهد مناظری در کشور باشیم که تناسبی با نظام اسلامی ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اظهار امیدواری کرد با دستاورد‌ها و برداشت‌هایی که از ولادت حضرت زهرا (س) داریم به عنوان تکریم مقام زن و مادر بتوانیم نسبت به ترویج فرهنگ فاطمی اقدام کنیم.

امام خمینی (ره) احیاگر فرهنگ فاطمی
وی همچنین میلاد امام خمینی (ره) را به عنوان فرزند خلف و صالح حضرت زهرا (س) که حق بزرگی بر گردن ملت ما دارد، تبریک و تهنیت گفت و اظهار داشت: وجود امام خمینی (ره) از الطاف الهی و عطایای پروردگار به اسلام، دنیای شیعه و ملت ایران است، چرا که این خلف صالح و فرزند برومند احیاگر فرهنگ فاطمی بود.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) تحت لوای ولایت فقیه نظامی را برپا کرد که در دنیا نمونه‌ای ندارد و ما امروز در فضای این نظام ارزشمند تنفس می‌کنیم.

تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کارگری
رئیس دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن تبریک روز کارگر از قضات دیوان خواست تا ضمن اولویت دادن به پرونده‌های کارگری در این هفته نسبت به تسریع در رسیدگی به مواردی که معد رای‌دادن است، اقدام کنند.

وی گفت: یکی از بخش‌های کاری در دیوان عدالت اداری رسیدگی به پرونده‌های مربوط به کارگران است که سعی می‌کنیم در این هفته به احترام این عزیزان، هدیه‌ای به آن‌ها داده باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن تجلیل از مقام کارگر اظهار داشت: عنایتی که رسول گرامی اسلام نسبت به مقام کارگر داشته‌اند، نشان دهنده جایگاه رفیع این قشر شریف جامعه است.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان ضمن یادآوری سالگرد شهادت مرتضی مطهری طی روزهای آتی، روز معلم را نیز گرامی داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر