کد خبر: 7219 A

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل خبر داد:

به نسبت افزایش جمعیت ۱۰ درصد جرایم وسرقت را حالت طبیعی می‌دانیم اما درمجموع نسبت به سال گذشته ۷ درصد سرقت دراستان رشد داشته است.

ایلنا - اردبیل: فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: ۹۵ درصد قتلهای اتفاق افتاده در استان توسط پلیس کشف شده که اکثریت آن‌ها مربوط به مسائل خانوادگی، اخلاقی و منکراتی است.

به گزارش ایلنا، ابراهیم کریم خانی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های جمعی اردبیل که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، بابیان اینکه میزان قتل در این ۶ ماه ۴۵ درصد افزایش یافته است تصریح کرد: متاسفانه علیرغم اینکه استان اردبیل یک استان مذهبی وجزو استانای امن در کشور محسوب می‌شود اما شاهد افزایش میزان قتل در این استان هستیم.

کریم خانی افزود: ۵ مورد این قتل‌ها مربوط به اختلافات خانوادگی، ۳ مورد درگیری فردی وجمعی با اسلحه گرم، ۵ مورد مسائل اخلاقی و۳ مورد دیگر هم انگیزه مادی داشته که ۹۵ درصد آن کشف شده است یعنی از ۱۶مورد ۱۵مورد آن کشف شده است.

وی از متلاشی شدن ۱۷ باند فساد در استان خبرداد وگفت: ۱۷ باند فساد در این استان کشف وعوامل آن نیز دستگیر وبه مراجع قضایی معرفی شدند که در این ارتباط کشف ودستگیری ۵۵ درصد نسبت به مشابه سال قبل افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل افزایش سرقت دراستان را نگران کننده دانست وگفت: به نسبت افزایش جمعیت ۱۰ درصد جرایم وسرقت را حالت طبیعی می‌دانیم اما درمجموع نسبت به سال گذشته ۷ درصد سرقت دراستان رشد داشته بطوریکه ۷۲ درصد سرقت‌ها کشف شده وسارقان نیز دستگیر وبه مراجع قضایی تحویل داده شدند.

کریم خانی دستگیری ۲۹ نفر از اراذل واوباش، شناسایی جرایم اینترنتی توسط پلیس فتا ومبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر را در استان اردبیل یادآور شد وگفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدرامسال فعالیتهای خوبی صورت گرفته است بطوریکه کشفیات ما۳۱ درصد افزایش یافته و ۷۳ نفر قاچاقچی ۲۹ باند توزیع در ۶ ماه اخیر متلاشی شده و۱۰۹ دستگاه حامل مواد مخدر نیز توقیف شده است.

وی با اشاره به آمار تصادفات جاده‌ای در استان گفت: تصادفات خسارتی ۵ درصد و تصادفات درون شهری هم ۳۱ درصد کاهش داشته به طوری که ۳ درصد متوفیان نسبت به سال قبل هم کاهش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل درخصوص شناسایی سارقان مسلح صرافی در اردبیل گفت: پلیس از زمان وقوع این حادثه وارد عمل شده خوشبختانه اقدامات خوبی در این ارتباط صورت گرفته بطوریکه چند نفر دستگیر شده وپلیس بدنبال شناسایی مهره اصلی این سرقت است در تلاش هستیم ظرف چند روز آینده انگیزه قتل را هم به مردم ومطبوعات اعلام کنیم.

کریم خانی افزود: متاسفانه رسانه‌ها دراین اتفاق آمارخوبی به مردم ندادند ما تمام جزییات را به مردم اعلام خواهیم کرد.

وی میزان سرقت درصرافی را ۹۵ میلیون تومان اعلام کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر