کد خبر: 8365 A

از کل فوت شدگان حوادث رانندگی پنج ماهه امسال، شش هزار و ۷۱۷ نفر مرد و یکهزار و ۸۲۳ نفر زن بودند. همچنین در این مدت پنج هزار و ۱۷۶ مورد از تصادفات فوتی در مسیرهای برون‌شهری، دو هزار و ۴۷۵ مورد در مسیرهای درون‌شهری، ۸۳۹ مورد در جاده‌های روستایی و ۵۰ مورد در مسیرهای معلوم گزارش شده‌است.

ایلنا: طی پنج ماهه نخست سال جاری هشت هزار و ۵۴۰ نفر جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد تلفات حوادث رانندگی نه هزار و ۴۴ نفر بود ۶، ۵  درصد کاهش یافته‌است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، از کل فوت شدگان حوادث رانندگی پنج ماهه امسال، شش هزار و ۷۱۷ نفر مرد و یکهزار و ۸۲۳ نفر زن بودند. همچنین در این مدت پنج هزار و ۱۷۶ مورد از تصادفات فوتی در مسیرهای برون‌شهری، دو هزار و ۴۷۵ مورد در مسیرهای درون‌شهری، ۸۳۹ مورد در جاده‌های روستایی و ۵۰ مورد در مسیرهای معلوم گزارش شده‌است.

در پنج ماهه نخست امسال به ترتیب استان‌های تهران با ۶۸۷ فوتی، خراسان رضوی با ۶۵۱ فوتی و فارس با ۶۳۸ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۶۳ فوتی، ‌کهگیلویه و بویراحمد با ۶۵ فوتی و خراسان جنوبی با ۸۷ فوتی کمترین تلفاتت ناشی از حوادث رانندگی را به خود اختصاص می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید: در پنج ماهه امسال به ترتیب ماه‌های تیر با یکهزار و ۹۳۳، مرداد با یکهزار و ۸۲۱ و خرداد با یکهزار و ۷۰۹ نفر بیشترین و ماه‌های اردیبهشت و فروردین با یکهزار و ۵۳۸ و یکهزار و ۵۳۹ نفر کمترین تلفات حوادث رانندگی را داشته‌اند.

همچنین در مرداد امسال نیز یکهزار و ۸۲۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹, ۹ درصد کاهش یافته‌است.

بر اساس این گزارش یکهزار و۴۸۱ نفر از تلفات حوادث رانندگی مرداد ماهه امسال مرد و ۳۴۰ نفر زن بودند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر