کد خبر: 84424 A

احمدی مقدم خبر داد؛

جرائم در این حوزه سایبری بیشتر سرقت اطلاعات، هویت، حساب های بانکی افراد و فیشینگ است که سعی می کنیم با مجرمان این حوزه برخورد کرده و سامانه اطلاعات خود و در پی آن امنیت را ارتقاء دهیم.

ایلنا: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه وظیفه ناجا حفاظت از مردم در برابر خطرات است، گفت: خلق حماسه های مختلف، ارتقاء امنیت اجتماعی در جشن ها و پیروزی در عرصه های مختلف نشان داد اقتدار جمهوری اسلامی ایران، توام با عقلانیت و هوشمندی است.

به گزارش ایلنا، " اسماعیل احمدی مقدم " در جمع كاركنان انتظامی استان زنجان با تبریك اعیاد شعبانیه اظهار داشت: انتظار فرج، برجسته ترین اعمال ماه شعبان است كه در روایات معتبر از برترین عبادات شمرده شده است.

وی انقلاب اسلامی را نمونه توصیفی انقلاب حضرت مهدی (عج) بیان و خاطرنشان كرد: انتظار فرج یعنی گرایش و رسیدن به خوبی ها، عشق به عدالت و بیزاری از ظلم است كه در نهاد همه مومنان وجود دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، امنیت را مقدمه‌ای برای عبادت و خداپرستی دانست و افزود: امنیت لازمه تحقق دوران ظهور است.

احمدی مقدم امنیت را مقدمه عدالت خواند و گفت اگر در جامعه امنیت و عدالت وجود نداشته باشد توسعه، آبادانی و زدودن فقر نیز امكان پذیر نیست.

وی وظایف حكومت‌ها را ایجاد امنیت، عدالت و پیشرفت بیان و تصریح كرد: امنیت بستر را برای اجرای عدالت در جامعه مهیا كرده و موجب می‌شود امكانات بر اساس عدالت، توزیع تا همگان از امكانات و منابع یكسان بهره مند شوند.

احمدی مقدم با بیان اینكه همه باید در برخورداری از فرصت‌ها برابر باشند، افزود: بنابراین اولین وظیفه حكومت‌ها، ایجاد امنیت در جامعه است.

وی با اعلام اینكه انتظار فرج عشق به خوبی‌ها، عدالت، روشنایی و نور و امنیت است گفت: انسان‌ها در نهاد خود به دنبال منجی هستند اما غفلت هاست كه موجب كدر و دور شدن آنان از نهاد خود می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان كرد: منتظر حقیقی كسی است كه تلاش می‌كند مقدمات ظهور منجی عالم بشریت را فراهم كند.

این مقام ارشد انتظامی هدف از سفر خود به استان زنجان را ارزیابی عملكرد کارکنان بر اساس برنامه پنجم توسعه كشور بیان و خاطر نشان كرد: خوشبختانه در چندین سفری كه به استان زنجان داشتیم رشد قابل ملاحظه، چه در درون و چه در برون سازمان مشاهده می شود اما با نقطه ی مطلوب فاصله داریم كه مسیر حركت نیز به سمت پیشرفت است.

"احمدی مقدم" استان زنجان را یكی از امن ترین استان های كشور اعلام کرد و گفت: اغلب جرائم به ویژه جرائم خشن از قبیل آدم ربایی، گروگانگیری و سرقت مسلحانه در زنجان بسیار پایین و در حد صفر است.

فرمانده ناجا تصریح كرد: استان زنجان در سایه اتكا به فرهنگ و تدین مردم و تعامل خوب با مسئولان استانی، از بالاترین شاخص های امنیتی برخوردار بوده كه بخشی از آن ناشی از زحمات كاركنان پلیس، حمایت های مسئولان از جمله استاندار، نماینده ولی فقیه و اعضای شورای تامین و همچنین مردم است.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در حماسه 24 خرداد خاطر نشان كرد: حضور گسترده مردم با عقلانیت و هوشمندی در صحنه های مختلف دستاوردهای بزرگی برای انقلاب داشته است.

این مقام مسئول عامل اصلی امنیت را ارتباط مردم با حكومت اعلام كرد و گفت: در كشور ما مردم حكومت را ازآن خود می دانند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه انتخابات، محلی برای پیروزی و شكست نیست گفت: انتخابات محلی است كه مردم، خدمتگزار خود را انتخاب می كنند.

" احمدی مقدم " وظیفه نیروی انتظامی را حفاظت از مردم در برابر خطرات خواند و خاطر نشان كرد: خلق حماسه های مختلف، ارتقاء امنیت اجتماعی در جشن ها و پیروزی در عرصه های مختلف نشان داد اقتدار جمهوری اسلامی ایران، توام با عقلانیت و هوشمندی است.

احمدی مقدم در ادامه به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد و گفت: نتایج ارزیابی بازرسان ناجا در استان زنجان، نشان از پیشرفت قابل توجه و قابل لمس دارد.

وی آموزش، استرداد نیروها، ارتقاء كیفی كلانتری ها، استاندارد سازی و... را از جمله پیشرفت ها در این استان برشمرد و بیان كرد: زنجان با پایین ترین شاخص جرائم در كشور روبرو بوده و جرائم خشن نیز در این استان صفر است.

فرمانده ناجا كاهش تصادفات را از دیگر موفقیت های این استان برشمرد و خاطر نشان كرد: زنجان علیرغم ارتباط با چند استان و افزایش ترانزیت و سفر، میزان تصادفات در آن كاهش یافته است.

این مقام انتظامی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص آخرین اقدامات پلیس در طرح انسداد مرزها گفت: از جمله نتایجی كه كنترل مرزها بر استان زنجان داشته، كاهش قابل ملاحظه قاچاق کالا و مواد مخدر است.

احمدی مقدم با بیان اینكه جرائم در 10 سال گذشته كاهش نزولی داشته است گفت: سال گذشته، تروریست نیز در این استان صفر بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مورد فعالیت های فرهنگی و هنری نیروی انتظامی نیز اظهار داشت: معاونت اجتماعی و موسسه ناجی هنر در زمینه فیلم و فرهنگ تلاش كرده و سرمایه گذاری خوبی نیز در این دو حوزه صورت گرفته است.

احمدی مقدم خاطر نشان كرد: فیلم و مستند در جامعه بسیار اثر گذار بوده بنابراین بخش های اجتماعی خود را تقویت می کنیم.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه پیشگیری در دو حوزه اجتماعی و انتظامی دنبال می شود، تصریح کرد: تلاش داریم در حوزه اجتماعی با آگاه سازی و آموزش و در حوزه انتظامی نیز با افزایش مراقبت های تصویری، ارتقاء سیستم ارتباطی مردم با سامانه 110، کاهش زمان حضور ماموران در صحنه جرم و همکاری دستگاه قضایی، سرعت کشف جرائم را افزایش دهیم.

وی همچنین در حوزه عفاف و حجاب نیز به خبرنگاران گفت: البته به دنبال آن هستیم که دستگاه های فرهنگی در این حوزه تلاش کنند اما زمانیکه رفتارها به ناهنجاری ها تبدیل شد، نیروی انتظامی با تذکر و ارشاد وارد عمل می شود.

این مقام ارشد انتظامی در مورد اجرای طرح تابستانی نیز اظهار داشت: در فصل تابستان در تفرجگاه ها و گردشگاه ها حضور پیدا می کنیم تا خانواده ها در آسایش باشند و یک نوع نشاط اجتماعی در جامعه شیوع پیدا کند.

احمدی مقدم با اشاره به ماه مبارک رمضان، یادآور شد: این ماه، عنصر بازدارنده از جرائم است و منجر به ارتقای معنویت در بین مردم می شود.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به جرائم در حوزه سایبری اشاره کرد و گفت: جرائم در این حوزه بیشتر سرقت اطلاعات، هویت، حساب های بانکی افراد و فیشینگ است که سعی می کنیم با مجرمان این حوزه برخورد کرده و سامانه اطلاعات خود و در پی آن امنیت را ارتقاء دهیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر