کد خبر: 85597 A

رئیس پلیس راه استان سمنان:

هفته گذشته در جاده‌های استان سمنان ۳۸ فقره سانحه رانندگی رخ داد که ۶۰ درصد آن، از نوع واژگونی وسیله نقلیه بود.

ایلنا: رئیس پلیس راه استان سمنان از وقوع ۳۸ فقره سانحه رانندگی در هفته گذشته در جاده‌های استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، "علیرضا رضوی خبیر" با اعلام این مطلب تصریح کرد: هفته گذشته در جاده‌های استان سمنان ۳۸ فقره سانحه رانندگی رخ داد که ۶۰ درصد آن، از نوع واژگونی وسیله نقلیه بود.

او از بی‌توجهی رانندگان به هشدارهای فراوان پلیس انتقاد کرد و گفت: عامل وقوع اکثر سوانح هفته قبل، بی‌توجهی راننده به جلو و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی بود.

رئیس پلیس راه استان سمنان در همین مورد اظهار داشت: چنانچه رانندگان از عجله و شتاب پرهیز کنند و استراحت به موقع را جدی بگیرند، تصادفات به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

به گفته رضوی خبیر، بیشترین بازه زمانی وقوع تصادفات در هفته گذشته، بین ساعت ۸ تا ۱۰ صبح بود که نزدیک به ۱۶ درصد مجموع حوادث را شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در هفته قبل، ۷ فقره سانحه رانندگی در محور شاهرود – سبزوار رخ داد که نشان می‌دهد این جاده همچنان در صدر جاده‌های پرخطر استان قرار دارد.

رئیس پلیس راه استان سمنان، عواقب سوانح رانندگی را غیرقابل جبران و ویران کننده خواند و بار دیگر به عموم شهروندان توصیه کرد: با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، سفر خوب، امن و آرامی را برای خود رقم بزنید.

رئیس پلیس راه استان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر