کد خبر: 86572 A

باستناد ماده ۳ این قانون، مدت خدمت دوره ضرورت و دوره احتیاط مشمولان این قانون که در حرفه پزشکی انجام شود از کل خدمت مقرر در این قانون کسر می‌شود.

ایلنا:‌ مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت، از خدمت ۲۴ ماهه فارغ التحصیلان پزشک و پیراپزشک پس از فراغت از تحصیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین مبارکی گفت: به استناد ماده یک قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان تمامی افراد ایرانی که از مراکز آموزش عالی گروه پزشکی در داخل یا خارج از کشور فارغ التحصیل می‌شوند و خدمت آنان از سوی وزارت بهداشت مورد نیاز اعلام می‌شود مکلفند حداکثر مدت ۲۴ ماه اول پس از فراغت از تحصیل در داخل کشور و در مناطق مورد نیاز وزارت بهداشت خدمت کنند.

وی یادآور شد: باستناد ماده ۳ این قانون، مدت خدمت دوره ضرورت و دوره احتیاط مشمولان این قانون که در حرفه پزشکی انجام شود از کل خدمت مقرر در این قانون کسر می‌شود.

مبارکی افزود: با توجه به افزایش طول خدمت نظام وظیفه از سال ۹۱ و بر طبق مصوبات کمیسیون موضوع مواد ۲ و ۳ آئین نامه اجرائی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان مقرر شد تمامی افرادی که از ابتدای سال ۹۱ به خدمت نظام وظیفه اعزام شده و با مقطع لیسانس و بالا‌تر (در رشته‌های گروه علوم پزشکی) خدمت نظام را حداقل به مدت ۲۱ ماه به اتمام می‌رسانند و کارت پایان خدمت دریافت می‌کنند از انجام مانده خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان معاف هستند.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت در ادامه افزود: افرادی که خدمت نظام وظیفه را در مناطق جنگی و امنیتی درگیر (به مدت ۱۸ ماه)، مناطق جنگی (امنیتی غیر درگیر، عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا (به مدت ۱۹ ماه) انجام داده و کارت پایان خدمت دریافت کرده باشند نیز از انجام مانده خدمات موضوع قانون مذکور معاف هستند.

مبارکی خاطر نشان کرد: افرادی که فاقد شرایط فوق الذکر باشند موظفند مانده خدمات قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را تا سقف ۲۴ ماه در مناطق مورد نیاز وزارت بهداشت انجام دهند تا موفق به اخذ گواهی معافیت از خدمات این قانون شوند.

وی در ادامه افزود: فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالا‌تر، از انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان معاف هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر