کد خبر: 90156 A

رئیس پلیس کشور:

در سال گذشته در یک بازارچه مرزی مشترک با کشور عراق، ۵ میلیارد دلار مبادله اقتصادی داشته‌ایم و این نشان از رونق اقتصادی در این استان است و در حال حاضر نیز کردستان به عنوان یک استان امن، مقصد بسیاری از سرمایه گذاران است.

ایلنا: رئیس پلیس کشور گفت: راه اندازی بازارچه‌های مرزی باعث کاهش گرایش مردم کردستان به قاچاق کالا شده است.

به گزارش ایلنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم در سفر به استان کردستان اظهار داشت: امنیت زیر ساخت همه فعالیت‌ها و اقداماتی از جمله فعالیتهای اقتصادی و زمینه ساز پیشرفت و شکوفایی هر منطقه‌ای بوده و کردستان در حال حاضر یکی از امن‌ترین نقاط کشور است.

وی با بیان این مطلب که امنیت در کردستان به طور کامل برقرار است، افزود: در سال گذشته در یک بازارچه مرزی مشترک با کشور عراق، ۵ میلیارد دلار مبادله اقتصادی داشته‌ایم و این نشان از رونق اقتصادی در این استان است و در حال حاضر نیز کردستان به عنوان یک استان امن، مقصد بسیاری از سرمایه گذاران است.

رئیس پلیس کشور، هدف از سفر به استان کردستان را یک سفر کاری برحسب وظیفه دانست و در این رابطه تصریح کرد: وظیفه کاری و مدیریتی اقتضا می‌کند تا به همه استان‌های کشور سفر کنم، سفر به کردستان نیز جزء همین سفرهاست، اما به دلیل سال‌ها خدمت در کردستان و‌شناختی که از مردم فهیم، فرهنگی و مه‌مان نواز این استان دارم، وقتی وارد کردستان می‌شوم احساس آرامش می‌کنم و از ته دل حس می‌کنم تعلق خاطر به مردم خونگرم این استان دارم، گویا اینکه وارد زادگاه خودم می‌شوم.

احمدی مقدم مهمان نوازی را از صفات برجسته مردم کردستان دانست و افزود: باید مردم مدار بود و مردم سالاری را سرلوحه کار خود قرار داد، در این زمینه هیچگاه نقطه مطلوبی وجود ندارد، چرا که هرچه به سمت مطلوبیت پیش می‌رویم، نقطه مطلوبتری پیدا می‌شود، بنا براین برای رضایت مردم همیشه باید تلاش کرد و خدمت به مردم را سرلوحه کارخود قرار دهیم.

رئیس پلیس کشور افزود: بازارچه‌های مرزی باعث کاهش چشمگیر تمایل مردم به قاچاق کالا و از هر نظر بر شکوفایی اقتصادی استان تاثیر مثبت داشته و تا حدود زیادی باعث حل مشکلات مردم شده است، البته با تعامل سازمانهای دیگر امیدواریم این موضوع بیشتر از پیش گسترش یابد.

احمدی مقدم در خاتمه با بیان این موضوع که استان کردستان در ارزیابی‌های انجام شده تاکنون در رده نخست قرار دارد تاکید کرد: معیار ارزیابی ما از عملکرد فرماندهی انتظامی استان‌ها، میزان کشفیات، اجرای موفقیت آمیز طرح‌ها، افزایش میزان رضایتمندی مردم، برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر، دستگیری مته‌مان و مجرمان و بسیاری از آیتم‌های دیگر است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر