کد خبر: 90253 A

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خبر داد؛

هر ساله در ماه مبارک رمضان به صورت معنا داری از نرخ انواع جرایم و کجروی‌های اجتماعی کاسته شده و بر سطح و میزان احساس امنیت عمومی افزوده می‌شود.

ایلنا: معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اعلام کاهش جرایم در ماه مبارک رمضان گفت: پلیس به خواست مومنان با ناهنجاری‌ها در این ماه برخورد می‌کند.

به گزارش ایلنا، سردار "سعید منتظر المهدی" شب گذشته در جمع گروهی از نمازگزاران مسجد صاحب الزمان تهران حضور یافت و پس از گفتگو با آنان طی سخنانی کوتاه از شهروندان کشور خواست تا همانند سالهای پیش از ماه پر فیض و برکت رمضان به عنوان فرصتی جهت افزایش امنیت و آرامش درونی استفاده کنند.

وی ادامه داد: هر ساله در ماه مبارک رمضان به صورت معنا داری از نرخ انواع جرایم و کجروی‌های اجتماعی کاسته شده و بر سطح و میزان احساس امنیت عمومی افزوده می‌شود. مطمئنا این از برکات معنوی این ماه ضیافت الهی است که حتی افراد مستمند کجروی و انحراف نیز برای مدتی به «صراط مستقیم» بازگشته و از هنجار شکنی و قانون گریزی می‌پرهیزند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزود: حتی در این ماه مبارک از میزان تخلفات رانندگی کاسته می‌شود و اغلب شهروندان قوانین راهنمایی و رانندگی را مراعات می‌کنند. علت اصلی کاهش رفتارهای خلاف رانندگی در این ماه تلاش برای دوری از گناه است و شهروندان می‌دانند که نقص قوانین رانندگی در یک کشور دینی اسلامی «خلاف شرع» است و لاجرم نوعی گناه و تقصیر تلقی می‌شود. به همین سبب، آنان در این ماه بیش از گذشته مراقب هستند تا با آلوده شدن به گناه و خطا ثواب بیکران روزه خود را تقلیل ندهند.

منتظرالمهدی از مومنان روزه دار خواست بیایید همه کمک کنیم تا پس از ماه مبارک نیز رفتارهای هنجارمند و کنش‌های مطلوب شهروندان نیز ادامه یابد و جامعه ما بیش از پیش پاک و عادی از خطا و گناه و کجروی شود.

وی در پایان پیش بینی کرد که در ماه مبارک رمضان امسال میزان وقوع رفتارهای خلاف، کجروی و رفتارهای ناهنجارهای نظیر تظاهر به روزه خواری بیش از سالهای گذشته کاهش یابد. امسال نیز، همانند سنوات پیش پلیس به درخواست شهروندان مومن، مانع از بروز رفتارهای کجروانه می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر