کد خبر: 91816 A

این سارقان بصورت کاملا حرفه‌ای و با استفاده از ۲ دستگاه خودرو در شهرستان‌های گلپایگان، چادگان، فریدن، فریدونشهر و مبارکه استان اصفهان اقدام به قطع کابل‌های برق و سرقت آن‌ها می‌کردند.

ایلنا: فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام باند ۳ نفره سارقان سیم و کابل‌های فشار قوی در پنج شهرستان همجوار استان و کشف ۱۶۵ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار «عبدالرضا آقاخانی» در تشریح جزئیات خبر افزود: در پی وقوع سرقت‌های متعدد سیم برق و ترانس برق از شبکه برق رسانی هوائی در چند شهرستان استان و پیگیری موضوع کاراگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان سریعا وارد عمل شده و موضوع را تحت بررسی قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در این زمینه تحقیقات از محل‌های سرقت آغاز و مشخص شد این سارقان بصورت کاملا حرفه‌ای و با استفاده از ۲ دستگاه خودرو در شهرستان‌های گلپایگان، چادگان، فریدن، فریدونشهر و مبارکه استان اصفهان اقدام به قطع کابل‌های برق و سرقت آن‌ها کرده‌اند.

«سردار آقاخانی» در ادامه گفت: پلیس آگاهی با تحقیقات و اقدامات جامع علمی بصورت شبانه روزی در پی شناسایی این باند سرقت شده و نهایتا موفق شدند طی ۲ عملیات مجزا با همکاری عوامل پلیس آگاهی شهرستان مبارکه هر سه نفر این باند را شناسایی و دستگیرکنند.

وی اظهار داشت: متهمان به نام‌های «الف» ۲۷ «دارای سوابق متعدد کیفری و محکوم متواری به اتهام سرقت در حوزه یکی از استان‌های همجوار،» م «۲۷ ساله و» ع «۲۶ ساله به سرقت‌های متعدد سیم برق و ترانس برق اعتراف کردند و گفتند اموال مسروقه را به ۲ نفر مالخر می‌فروخته‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه هر ۲ مالخر در عملیاتی ویژه و منحصر به فرد نیز توسط عوامل آگاهی شناسایی و دستگیر شدند، خاطر نشان کرد: در بازرسی از منزل مته‌مان مقادیر زیادی سیم برق فشار قوی، تعدادی قیچی سیم چینی در سایزهای مختلف، تعدادی دیلم وتعداد ۳ دستگاه خودرو شامل وانت و سواری مورد استفاده در سرقت‌ها کشف و توقیف شد.

رئیس پلیس استان اصفهان افزود: با انجام اقدامات صورت گرفته وبهره گیری از اصول علمی کشف جرائم، حضور مته‌مان و سرقت آن‌ها در شهرستان‌های یاد شده محرز و با بررسی سوابق تاکنون تعداد ۱۶۵ فقره سرقت سیم برق و ترانس از اعضاء این باند کشف، و تحقیقات در جهت کشف سایر سرقت‌های احتمالی و مشابه همچنان ادامه دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر